EN|RU|UK
 Політика України
  7602  58
Матеріали за темою:

 Януковичу і в Росії небезпечно, - адвокат Сердюк

Близько першої години дня в засіданні оголосили перерву, під час якої адвокат Віталій Сердюк розповів, що бачився з Януковичем.

Про це повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ, який перебував у суді, де розглядалась справа про держзраду Януковича.

Віталій Сердюк повідомив, що літав до Росії у відрядження і бачився там із Януковичем. "Ми плануємо збирати докази і свідків, які розкажуть, що тоді відбувалося у країні", - заявив Сердюк.

На запитання журналістів, де саме зустрічався, в Москві чи в Ростові, адвокат не відповів. Він заявив, що на суд чинять тиск. "Головним доказом тиску на суд є відсутність можливості у Віктора Януковича, відповідно до Європейської конвенції, як це було в Святошинському суді, дати свідчення. Ми з цього починали процес. Прокуратура точно знала, що процеси не можуть відбуватися за допомогою скайп-зв’язку або за допомогою будь-якого існуючого месенджера, що допит і участь у такій важливій справі можуть відбуватися тільки в порядку, передбаченому КПК та Європейською конвенцією. Суд і прокуратура навмисне пішли на порушення цієї конвенції для того, щоб позбавити Віктора Януковича можливості висловити під присягою свою думку, для того, щоб підтримати його політичних опонентів, які зараз перебувають при владі", - зазначив Сердюк.

Він розповів, що суд відмовляв у забезпеченні участі шляхом проведення відеоконференції, хоча закони це передбачають.

Також адвокат підкреслив, що Януковичу і в Росії небезпечно, тому говорити про місце зустрічі небажано. "Питання небезпеки не зняті, бо Янукович залишається найнебажанішим свідком для нинішньої влади. Я не можу розповідати, де саме ми зустрічалися. Але його позиція спрямована на всебічне і повне висвітлення подій, він наполягає на своїй безпосередній участі", - сказав Сердюк на уточнююче запитання журналіста Цензор.НЕТ. Він додав: "Небезпека загрожує і в Російській Федерації, оскільки нинішня влада та Генпрокуратура не зробили жодного кроку з розслідування справи про замах на життя четвертого президента України Януковича, не зробили жодного кроку з розслідування справи про держзаколот, яка зараз лежить в органах Генпрокуратури України. Тому ми бачимо, що ті особи, які фактично бажали смерті президента, залишаються при владі, мають важелі тиску і жоден із них не притягнутий до відповідальності".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3041831
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору