EN|RU|UK
 Події
  18765  186
Матеріали за темою:

 Відбувся обмін 73 на 233, - перший віце-спікер Ірина Геращенко оприлюднила уточнені дані про обмін заручників

Перший віце-спікер українського парламенту, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ щодо Донбасу в Мінську Ірина Геращенко оприлюднила нову інформацію про кількість звільнених сьогодні заручників.

Про це Цензор.НЕТ повідомили у прес-службі ВРУ.

У повідомленні зазначається: "27 грудня в районі Майорська, що на Донеччині, відбулося звільнення заручників. З тюрем бойовиків звільнили 73 українців, які незаконно утримувались в ОРДЛО", - повідомила перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко.

Зі свого боку, українська сторона передала 233 осіб шляхом помилування та звільнення їх з-під варти. Вони вчинили злочини, але до них було застосовано зміну запобіжного заходу або процедуру помилування у тих випадках, де це було дозволено законодавством. Серед переданих немає таких, які вчинили вбивства та інші тяжкі злочини, які не підпадають під процедуру помилування. 

За словами уповноваженого Президента з мирного врегулювання конфлікту у Донецькій та Луганській областях І.Геращенко, українські переговорники в гуманітарній мінській групі найжорсткіше і найтяжче боролися за звільнення військовослужбовців, які тривалий час, ще після Дебальцевого та битви за Донецький аеропорт, перебували в тюрмах бойовиків і утримувалися в Макіївській колонії.

Серед звільнених - легендарний історик і релігієзнавець, за якого боролися багато людей доброї волі з усього світу, президент Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків, керівник Донецького обласного відділення Української асоціації релігієзнавців, президент Донецької обласної ГО "Центр Діскавері" Ігор Козловський, громадський активіст і волонтер Володимир Фомічов та інші.

Також серед звільнених є Абрамов О.О., Арбузов О. І., Ахмєров А.О., Бердник Д.О., Бєлов Ю.С., Бучок В.М., Гайова Г.Л., Гашпор К.В., Голіков О.О., Даркін О.В., Казначеєв Е.Г., Кононенко Є.М., Кононенко І.М., Костенніков А.Т., Канарський О.Г., Коць Л.Р., Кусков О.О., Левашов Д.О., Любчук В.П., Неделяєв Е.В., Недосєкін В.Б., Новицький А.С., Овчаренко В.В., Політова О.П., Попов О.В., Радулов С.М., Сапожніков І.В., Симоненко Є.В., Сичов Л.М., Сінченко Г.А., Соболев М.В., Старченко С.І., Тиренко І.В., Храмих О.М., Чмерук А.В., Чулга О.М., Швайко В.Ю., Яковенко І.С., Бессараб А.Ф., Гулька В.М., Іовов М.М., Кушпіль О.О., Петрачкова О.Г., Радовець В.Н., Юрбаш П.В., Богдан В.С., Віндюк А.В., Гладкий С.В. та інші.

"Українська сторона готова продовжувати роботу задля звільнення усіх українців, які незаконно утримуються на окупованих територіях України та в Російській Федерації, - зазначила Ірина Геращенко. - Ми готові до другої хвилі звільнення. Також вкрай важливо встановити долі осіб, яких вважають зниклими безвісти на Донбасі".

Як відомо, 27 грудня відбувся один із наймасовіших обмінів заручниками між Україною та самопроголошеними терористичними організаціями "ДНР" і "ЛНР".

Спочатку передбачався обмін 74 українців на 306 спільників бойовиків. Проте частина спільників терористів відмовилася повертатися на окуповані території.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3041828
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору