EN|RU|UK
 Політика України
  2600  92

 Велику корупцію можна ліквідувати, тільки змінивши Конституцію, - Ігор Луценко щодо законопроекту Порошенка про Антикорупційний суд

Ліквідація безвідповідального і всевладного інституту президентства - перший і необхідний крок до антикорупційного перетворення країни.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це написав на своїй сторінці в Facebook народний депутат від "Батьківщини" Ігор Луценко.

"Кілька годин тому з'явився текст президентського закону про так званий "антикорупційний" суд. Очевидно, що президент себе сам не образить. Прогнозовано, що він подав проект створення суду, котрий, в кінцевому рахунку, не буде йому загрожувати. Очікувано, що цим не вдоволені політики, котрі вважають оцей "антикорупційний" суд ледь не панацеєю від корупції. Фейсбук-дописи їх сповнені обурення, яке буде рясно литися найближчі добу-дві. Мені цікаво, на що вони розраховували? Що Порошенко подасть законопроект, де наступить на горло своїй власній пісні? Вражає, наскільки дитячою є психологія окремих записних антикорупціонерів, наскільки примітивне їхнє сприйняття роботи правової системи і яке мінімальне їхнє розуміння, що таке корупція взагалі. Дехто відверто каже "віддаймо все іноземцям, їх же не куплять". Тьфу! Прикро, що саме такі наївні та спрощені підходи зараз у моді. Це означає, що суспільство не дозріло до того, щоб підтримати тих, хто є справді компетентним антикорупціонером", - написав він.

"Погано, що всі ці НАБУ, антикорупційні суди, НАЗК і т.д. є, по суті, лише піар-проектами, на котрих хтось освоює великі бюджети, а хтось - здобуває політичні бали. Чесно кажучи, перші мені більше подобаються, ніж другі. Політики піаряться на "антикорупції", бігаючи з пустими гаслами і непрацюючими рішеннями, без жодної користі для суспільства. В той же час "грантоїди" хоча б підвищують внутрішній попит за рахунок залучення грошей із-за кордону, розвивають українську економіку в цей складний період, отримуючи закордонні гранти", - заявив Ігор Луценко.

"Звісно, ця вся метушня не має жодного стосунку до подолання корупції. Так звану велику корупцію можна ліквідувати, тільки змінивши Конституцію, прибравши безкарність Президента і його можливості втручатися у роботу різних гілок влади - по суті, створити класичну буржуазну демократію з незалежними гілками влади. Нагадаю, зараз Президент є одним із найбільших бізнесменів у країні, він формує регуляторні органи, котрі створюють сприятливі умови для його бізнесу. При цьому він призначає очільників ключових правоохоронних інституцій (СБУ, Генпрокуратура), має можливість міняти у вигідний для себе спосіб структуру судів (зараз, у цей момент, він міняє під себе Апеляційний суд Києва та київський окружний Адмінсуд тощо). Такі повноваження є радше ознакою монархії. Ліквідація безвідповідального і всевладного інституту президентства - перший і необхідний крок до антикорупційного перетворення країни. Але це історія іншого часу та інших людей", - резюмував Луценко.

Як повідомлялося раніше, вчора текст президентського законопроекту (№7440) про Вищий антикорупційний суд було оприлюднено на сайті Верховної Ради. Крім того, на сайті парламенту оприлюднено текст супутнього законопроекту про внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з ухваленням закону України "Про Вищий антикорупційний суд" (№7441).

Як повідомлялося, 22 грудня у Верховній Раді було зареєстровано внесений президентом України Петром Порошенком законопроект "Про Вищий антикорупційний суд".

Велику корупцію можна ліквідувати, тільки змінивши Конституцію, - Ігор Луценко щодо законопроекту Порошенка про Антикорупційний суд 01

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3041647
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору