EN|RU|UK
 Політика України
  760  13

 Патрульна поліція і НАБУ - це найвідоміші приклади реформ, які ми підтримали, - представник посольства США Сміт

Посольство Сполучених Штатів Америки активно допомагає реформувати правоохоронні органи України.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів начальник відділу з правоохоронних питань посольства США в Україні Крістофер Сміт.

 За його словами, одним з ключових напрямків допомоги посольства США в реформуванні правоохоронних органів в Україні є розробка нових тестів і порядку прийому на службу або роботу залежно від фактичних професійних і особистих якостей кандидатів, розробка критеріїв і програм відбору, а також забезпечення новою уніформою, спорядженням, іншим обладнанням. 

" Цю модель ми використовували під час створення Патрульної поліції, підрозділу спеціальних операцій (КОРД), НАБУ та САП (...)Патрульна поліція та НАБУ – це, мабуть, найвідоміші приклади успішних проектів реформ, які ми підтримали. І не лише тому, що це нові органи, які у всіх на слуху, але й тому, що їх створення є прямим наслідком вимог українського народу про очищення органів влади від корупції", - зазначив Сміт. 

"Патрульна поліція замінила собою два колишні підрозділи міліції: ДАІ та стару патрульно-постову службу. Обидва підрозділи були, як відомо, досить корумпованими, в результаті чого рівень громадської підтримки колишньої міліції був надзвичайно низьким. І навпаки, патрульна поліція була дуже добре сприйнята людьми, і це допомогло значно покращити громадську думку щодо правоохоронних органів". 

Допомогу у створенні та розвитку НАБУ і САП Сміт назвав ще одним важливим елементом роботи посольства США за останній час. 

"Ці органи відіграють провідну роль у боротьбі з корупцією на вищих рівнях. Ми допомагали з відбором працівників, їх професійною підготовкою, оснащенням детективів та аналітиків НАБУ, сприяли САП у відборі та підготовці їхніх прокурорів. На жаль, незважаючи на їхню відмінну роботу та рішучість у розслідуванні й формуванні справ проти деяких дуже впливових корумпованих чиновників, ці справи зараз просто лежать у судах. Тому наступним кроком антикорупційної реформи має бути судова складова", - підкреслив він. 

Повний текст інтерв'ю читайте ТУТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3041640
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору