EN|RU|UK
 Події, Суспільство
  7054  13

 Співвласниця "7 кілометра" не переконала суд, що її змусили подарувати частку в бізнесі синові Юри Єнакієвського, - "Судовий репортер"

Господарський суд Одеської області відмовив Ірині Чернат у позові про визнання недійсним договору дарування частини акцій ТОВ "Промтоварний ринок" синові Юрія Іванющенка.

Про це повідомляє "Судовий репортер", інформує Цензор.НЕТ.

Позов подала Ірина Чернат, яка є співвласницею ринку. Жінка вважає, що у 2010 році її шляхом погроз та обману змусили подарувати лондонській компанії "Паррокс Корпорейшн Лімітед" Арсена Іванющенка частину своїх корпоративних прав. Йдеться про 4,5% статутного капіталу.

Чернат повідомила, що Генеральна прокуратура розслідує кримінальне провадження№32013110090000107 за фактом заволодіння часткою корпоративних прав у статутному капіталі ТОВ "Промтоварний ринок", а саме, щодо відступлення шляхом дарування частки у статутному капіталі ТОВ "Промтоварний ринок" за договором між громадянкою Чернат та представником "Єнакієвського" угрупування.

За клопотанням Чернат, суд дав санкцію на витребування у ГПУ копій протоколів допиту свідків у кримінальному провадженні. Представник Чернат мав передати цю ухвалу суду співробітнику ГПУ. Однак на момент вирішення справи по суті суд так і не отримав копій протоколів.

Суд вирішив, що Ірина Чернат не довела, що її справді примусили до укладання договору дарування.

"Позивач як докази вчинення оспорюваного договору під впливом насильства зазначив у позові, що укладання договору дарування є наслідком злочину, вчиненого злочинним угрупованням, отже відсутність у позивача волі на вчинення правочину обґрунтовує саме злочином.

На думку суду, належним та допустимим доказом на підтвердження позовних вимог може бути лише обвинувальний вирок у кримінальній справі… яким буде підтверджено вчинення насильницьких дій щодо позивачки з метою примушування її до укладання спірного договору", - зазначив суд.

"Паррокс Корпорейшн Лімітед" свого представника у суд не направила і про причини неявки не повідомила. Водночас Департамент іноземного процесу Королівських судів поінформував, що компанія була належно повідомлена про цю справу і отримала копії позовної заяви та документів.

Як відомо, у 2010 за такою схемою акціонери "7 кілометра" подарували компанії Іванющенка-молодшого 25% підприємства.

23 вересня 2016 ГПУ за результатами розслідування склала повідомлення про підозру трьом особам щодо вимагання, поєднаного з насильством або таким, що завдало великої майнової шкоди; підроблення документів. Пізніше цих осіб було оголошено в розшук.

Серед підозрюваних у справі "7 кілометра" є бізнес-партнер Іванющенка Іван Аврамов, який був присутній на зборах акціонерів у 2010 році.

Ще одним підозрюваним є Олег Гресь. Він перебував у розшуку, але в квітні 2017 сам з’явився до слідчих. В суді щодо обрання запобіжного заходу Гресь та його адвокат зазначили, що його безпідставно оголосили у розшук, оскільки він не переховувався від слідства та завжди співпрацював з ним. Суд застосував до нього заставу у 128 тис грн.

Як відомо, один із колишніх акціонерів ринку Денис Волошин не погодився подарувати частку підприємства Іванющенку і участі у зборах не брав. У протоколі написано, що участь у зборах брав його представник. За версією слідства, протокол був підроблений. Пізніше Волошина виключили зі складу акціонерів, а його частку перерозподілили між тими, хто залишився.

"7 кілометром" з 2014 року володіють Ірина Чернат (15%), ТОВ "Віктор Д" Віктора Добрянського-молодшого (28,5%), ТОВ "Капітал Фінанс М" Бориса і Тетяни Мельничуків (28,5%), а також кіпрська компанія Kittep Limited, що раніше належала сину Іванющенка (27,5%).

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3041636
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору