EN|RU|UK
 Події, Суспільство
  19314  239

 Суддя Лінник, який дав умовний строк Крисіну, відпустив із СІЗО тітушок, обвинувачених у замаху на вбивство, - прокурор Донський

Шевченківський суд відпустив з СІЗО Олега Гебана та Сергія Костенка - обвинувачених у завершеному замаху на вбивство шести осіб 18 лютого біля Майдану. Відтепер вони будуть під домашнім арештом.

Про це пише Цензор.НЕТ із посиланням на "ТЕКСТИ", яким таку інформацію повідомив керівник відділу прокурорів Департаменту спеціальних розслідувань Олексій Донський.

Рішення про зміну запобіжного заходу для обвинувачених тітішок винесли судді Мартинов та Лінник Шевченківського суду Києва у вівторок 26 грудня. При цьому Лінник - автор вироку з умовним терміном "тітушководу" Крисіну, який брав участь у нападі на Веремія на цьому ж перехресті у цей же час.

Трьох тітушок - Костенка, Гебана та Погребного судять за напади з використанням вогнепальної зброї поблизу Майдану увечері 18 лютого 2014 року. Погребний вже під домашнім арештом.

За версією прокуратури, використовуючи холодну(кийки та інші предмети) та вогнепальну нарізну зброю (пістолети та карабіни) тітушки вчиняли напади на протестувальників поблизу верхнього виходу з Майдану, поблизу Михайлівської площі.

"Вони обвинувачуються в завершеному замаху на вбивство, оскільки їхнім задумом було саме вбивство і вони вчинили всі дії, які вважали потрібними, аби здійснити свій задум. Проте смерть людей не настала через незалежні від нападників чинники - вчасно надану медичну допомогу", - розказав ТЕКСТАМ прокурор у справі Валерій Смірнов.

Вогнепальних поранень у цьому епізоді зазнали шість майданівців.

Саме напади цих тітушок та їхніх подільників на Великій Житомирській намагався зняти на відео В'ячеслав Веремій, після чого "тітушковод" Крисін разом зі своїми підлеглими витягли його з авто, поранили та побили. Унаслідок нападу Веремій загинув.
Аргументація суддів Мартинова та Лінника, які відпустили з СІЗО обвинувачених тітушок, полягала в тому, що суд безрезультатно триває вже 2,5 роки, і весь час вони перебувають у СІЗО, каже Олексій Донський.

Для Костенка і Гебана діє закон Савченко, оскільки він був ухвалений під час їхнього арешту, а це значить, що за ним вони вже провели за ґратами без вироку 5 років, що нібито порушує розумні строки.

Прокурор у справі Валерій Смірнов каже, що справу лише почали нормально слухати восени. Раніше засідання не відбувались через неявку присяжних.

"Восени змогли нарешті змінити склад присяжних і справа почала слухатись, станом на зараз уже зачитали обвинувальний акт, домовились про порядок розгляду матеріалів. Маємо розглядати всі матеріали спочатку через зміну складу присяжних. Новий склад повинен слухати все заново", - розповідає Смірнов.

Проте рішення про запобіжні заходи в судах, які слухаються присяжними, все одно ухвалюються суддями, пояснює прокурор.

При цьому, рішення Мартинова та Лінника про те, що Костенко та Гебан відтепер будуть під домашнім арештом, неможливо оскаржити в апеляційній інстанції, оскільки воно ухвалювалось вже під час стадії судового розгляду справи.

Оскаржувати ухвали про запобіжні заходи можна лише в тому випадку, коли вони винесені слідчим суддею на етапі досудового слідства.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3041593
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору