EN|RU|UK
 Політика України
  2083  122

 Текст законопроекту про Антикорупційний суд, який подав Порошенко, оприлюднено на сайті парламенту

Законопроект №7440 "Про Антикорупційний суд України" зареєстровано на сайті парламенту.

Як інформує Цензор.НЕТ, текст президентського законопроекту (№7440) про Вищий антикорупційний суд оприлюднено на сайті Верховної Ради.

 Крім того, на сайті парламенту оприлюднено текст супутнього законопроекту про внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з ухваленням закону України "Про Вищий антикорупційний суд" (№7441).

Згідно з текстом законодавчої ініціативи (№7440), Вищий антикорупційний суд - це постійно діючий вищий спеціалізований суд у системі судоустрою України, завдання якого - здійснення правосуддя відповідно до визначених законом засад та процедур судочинства з метою захисту особи, суспільства та держави від корупційних і пов'язаних із ними злочинів та судового контролю за досудовим розслідуванням цих злочинів 

Вищий антикорупційний суд повинен здійснювати правосуддя як суд першої та апеляційної інстанцій у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до його юрисдикції (підсудності) процесуальним законом, а також шляхом здійснення у випадках та порядку, визначених процесуальним законом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у таких кримінальних провадженнях. Територіальна юрисдикція (підсудність) такого суду поширюється на всю територію України. 

До складу суду входять судді у кількості, що визначається відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у межах видатків, передбачених у Державному бюджеті України на утримання цього суду, та із окремим встановленням, у межах кількості суддів Вищого антикорупційного суду і Апеляційної палати цього суду.

У голови Вищого антикорупційного суду є один заступник, який здійснює адміністративні повноваження, визначені головою суду.

Голова суду обирається в порядку і здійснює повноваження, передбачені законом "Про судоустрій і статус суддів".

На посаду судді може бути призначений кандидат не молодше 35 років із значним досвідом здійснення в міжнародних міжурядових організаціях або міжнародних судових установах за кордоном професійної діяльності у сфері права з питань протидії та боротьби з корупцією, зі знаннями і практичними навичками застосування сучасних міжнародних антикорупційних стандартів і кращих світових практик у сфері протидії та боротьби з корупцією, практики Європейського суду з прав людини. Такий кандидат повинен відповідати одній з умов: має стаж роботи на посаді судді не менше 5 років; має науковий ступінь у сфері права та стаж наукової роботи у сфері права не менше 7 років; має досвід професійної діяльності адвоката, в тому числі щодо здійснення представництва в суді та/або захисту від кримінального обвинувачення - мінімум 7 років.

Для зайняття посади судді Вищого антикорупційного суду проводиться конкурс. Для цього кандидат повинен подати до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України низку документів.

Не можуть бути призначені суддями Вищого антикорупційного суду особи, які упродовж десяти років, що передують призначенню: працювали (проходили службу) в органах прокуратури, внутрішніх справ України, Національної поліції України, Державному бюро розслідувань, інших правоохоронних органах (органах правопорядку), податковій міліції, Службі безпеки України, митних органах, Національному антикорупційному бюро України, Національному агентстві з питань запобігання корупції, Національному агентстві України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, Антимонопольному комітеті України, Рахунковій палаті, центральному органі виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму. 

Також не можуть претендувати на посаду судді особи, що обіймали політичні посади, мали представницький мандат; ті, які упродовж останніх п'яти років входили до складу керівних органів політичної партії або перебували у трудових чи інших договірних відносинах з політичною партією.

У законопроекті наводиться ще низка обмежень для потенційних кандидатів.

Така законодавча ініціатива також передбачає створення на 6 років Вищою кваліфкомісією суддів Громадської ради міжнародних експертів. Серед функцій цієї ради - збір, перевірка та аналіз інформації про кандидатів на посаду суддів Вищого антикорупційного суду; надання Вищій кваліфкомісії суддів відомостей про кандидатів.

Крім цього, передбачено моніторинг доброчесності суддів.

Відповідно до законопроекту, судді Вищого антикорупційного суду, а в разі потреби за його заявою також членам його сім'ї, надається цілодобова охорона (забезпечує Служба судової охорони). Житло судді обладнується охоронною сигналізацією та кнопками тривожної сигналізації.

Судові палати Вищого антикорупційного суду для здійснення правосуддя в першій інстанції розміщуються в межах одного населеного пункту. Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду також розміщується в межах одного населеного пункту. 

Апеляційна палата і судові палати Вищого антикорупційного суду для здійснення правосуддя в першій інстанції не можуть розміщуватися в одній будівлі. Крім того, Вищий антикорупційний суд, його палати й апарат не можуть розміщуватися в одній будівлі разом з іншими судами, державними органами, їхніми територіальними, структурними підрозділами, представництвами, органами місцевого самоврядування, установами, організаціями.

Закон набуває чинності з дня, наступного за днем ​​його опублікування.

Як повідомлялося, 22 грудня у Верховній Раді було зареєстровано внесений президентом України Петром Порошенком законопроект "Про Вищий антикорупційний суд".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3041584
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору