EN|RU|UK
 Політика України
  920  23
Матеріали за темою:

 Судова реформа не зможе відбутися лише силами суддів, потрібно працювати із суспільством, - суддя Великої палати ВС Рогач

У процес реформування судової системи в Україні повинні активно включатися і адвокати, і суспільство.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ заявила суддя Великої Палати Верховного Суду Лариса Рогач.

На питання, чому вона обрала роботу саме у Великій палаті, Рогач відповіла: "Вважаю, що зараз насамперед дуже важливими є запровадження та реальна робота нових процесуальних кодексів. Так склалося, що протягом двох останніх років я саме займалася тим, що була комунікатором між господарськими судами та тією робочою групою, яка в цьому питанні опрацьовувала наші пропозиції. Ми їх збирали, узагальнювали, доносили, відстоювали. Співпраця була дуже тісною. Нашою думкою про запропоновані нові процесуальні інституції активно цікавилися. Як людина, яка наразі знає не тільки процесуальні моменти, але й те, для чого вони запроваджувалися (яка наскрізна лінія цих процесуальних новацій), думаю, можу бути корисною саме у Великій Палаті. Оскільки саме ця палата має узагальнювати практику, яка буде напрацьована місцевими та апеляційними судами, і спрямовувати її у відповідному руслі".

Рогач також наголосила, що в процес реформування судової системи повинні активно включатися не лише судді.

"Судова реформа не зможе відбутися, якщо намагатися реалізувати можливості, права і обов’язки, закладені в  процесуальному законодавстві, а також у господарському та цивільному, будуть лише судді. От держава встановлює адвокатську монополію. Тому велика відповідальність покладається також і на адвокатів: яким чином вони будуть представляти своїх довірителів, чи не будуть зловживати процесуальними правами, що поставлять на перше місце у своїх клопотаннях та заявах: інтереси своїх довірителів чи питання законності та справедливості? Це також має величезне значення. Поки ми не працюватимемо разом із суспільством, і не матимемо цього спільного взаємозв’язку, виконати поставлене завдання буде дуже складно", - вважає вона. 

Повний текст інтерв'ю з Ларисою Рогач читайте ТУТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3041464
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору