EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  3166  45
Матеріали за темою:

 У лютому відбудеться розгляд апеляції у справі про повернення "скіфського золота" в Україну, - Нищук

Юристи, що консультують Міністерство культури, зазначають, що Україна виграє апеляційний судовий процес з повернення "скіфського золота".

Про це в ефірі "5 каналу" заявив міністр культури Євген Нищук, передає Цензор.НЕТ.

"Поверненням славнозвісного "скіфського золота" і тим першим успіхом у Високому міжнародному суді, який був у Амстердамі, опікувалось Міністерство культури, великий обсяг роботи був на нас… Усі чекають, коли ж воно приїде, ми усвідомлювали з самого початку, що РФ  робитиме все, щоб цей процес затягнути. В лютому планується апеляційна історія, ми сподіваємось, що ми її подолаємо. Юристи, які нас консультують, кажуть – що це вже незворотна історія в плані того, що вже виграємо цей процес", – заявив Нищук.

Нагадаємо, окружний суд Амстердама 14 грудня 2016 року прийняв рішення, що колекція "скіфського золота" з кримських музеїв, яка виставлялася в музеї Аллард Пірсона, повинна бути повернена в Україну, а не в окупований Росією Крим.

Предметом спору є колекція з 565 музейних предметів, наданих Центральним музеєм Тавриди, Керченським історико-культурним заповідником, Національним заповідником "Херсонес Таврійський" та Бахчисарайським історико-культурним заповідником, які були привезені для експонування в музеї Аллард Пірсона 6 лютого 2014 року в рамках виставки "Крим - золотий острів у Чорному морі".

Після окупації Криму Росією нідерландська сторона відмовилася повертати експонати кримським музеям, мотивуючи відмову тим, що брала їх від України. Міністерство культури РФ наполягає на передачі колекції "скіфського золота" у власність Росії. Міністерство закордонних справ Королівства Нідерланди підтвердило визнання всіх експонатів виставки державною власністю України. Дія контракту, який давав право на тимчасове зберігання колекції музею Аллард Пірсона, минув 13 червня 2014 року, після чого, згідно із законом, ці культурні цінності вважаються незаконно вивезеними з України і підлягають поверненню.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3041410
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору