EN|RU|UK
 Економіка, Суспільство
  4224  7

 Функції ДАБІ будуть передавати на місця примусово, - Зубко

Віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко зазначив, що будь-яка міськрада може скасувати неугодні жителям дозволи на будівництво.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт КМУ

"Ми пройшли той час, коли добровільно передавали повноваження з оформлення дозволів на будівництво на місця. Є місто Хмельницький, Полтава, які відмовились брати на себе ці повноваження – "у них і так все добре". Тому ми будемо переходити до обов’язкової передачі повноважень і функцій Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ)", - заявив Зубко.

За його словами, ДАБІ – це орган, який контролює наявність тих чи інших документів. "Водночас подивімося, що таке органи місцевого самоврядування. Орган місцевого самоврядування затверджує проект землевідведення, виділення або надання в оренду цієї земельної ділянки, разом із місцевим управлінням архітектури визначають "червоні лінії" і обмеження з висотності. Є закон про органи місцевого самоврядування, там виписаний вичерпний перелік питань, за які відповідальна місцева влада. Ми вже пройшли стадію, коли добровільно передавали повноваження з оформлення дозволів на будівництво на місця. Тепер варто поставити на цьому крапку", - наголосив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр зауважив, що наразі реалізовуються концептуальні зміни в сфері забудови. "Ми зробили важливий крок – перехід від категорій складності будівництва до класу наслідків. І цим обірвали корупційну складову між 3 і 4 категоріями. Коли під індивідуальне будівництво береться 20 соток, а на ній будують "свічку". Ми зробили так, що практично по 1-му класу наслідків заходять тільки дійсно малі об’єкти. Усе інше – дозвільна процедура, котра передбачає наявність проекту, технічних умов, плану території, містобудівного обмеження", - підкреслив урядовець.

Він наголосив, що будь-яке корупційне рішення попередників щодо забудови може скасувати чинна міська рада. "Громада бачить відсутність інфраструктури, соціальної інфраструктури. У Києві - Київська міська рада представляє її інтереси. Будь ласка, приймайте рішення, скасовуйте дозволи та містобудівні обмеження", - зазначив Зубко.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3041397
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору