EN|RU|UK
 Економіка
  31883  299

 Порошенка дезінформували про перемогу "Нафтогазу" в Стокгольмському арбітражі, - заступник голови правління "Газпрому" О. Медведєв

У "Газпромі" вважають, що рішення Стокгольмського арбітражу щодо суперечки компанії з українським "Нафтогазом" було прийнято на користь Росії.

Про це пише Цензор.НЕТ, посилаючись на УНІАН.

"На відміну від гучних заяв української сторони, президент Порошенко оголосив про повну і беззастережну перемогу, що принаймні дивно і дозволяє замислитися, чи правильно його інформували про підсумки цього арбітражу, основні положення контракту визнані дійсними. Ми вважаємо, що позов "Газпрому" в основних положеннях повністю задоволений", - заявив заступник голови правління російської компанії Олександр Медведєв.

Нагадаємо, Президент України називав рішення арбітражу "історичною перемогою". За словами Порошенка, "Україна навчилася відстоювати свої інтереси, використовуючи європейські суди".

22 грудня НАК "Нафтогаз України" заявив про те, що виграв арбітраж проти російського "Газпрому" за контрактом на поставку газу по всіх спірних питаннях.

У свою чергу в "Газпромі" заявили, що Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма зобов'язав НАК "Нафтогаз України" сплатити на користь російської компанії суму простроченої заборгованості за поставки газу в розмірі $ 2,02 млрд, а також відсотки з 22 грудня 2017 року.

За даними російської компанії, суд також зобов'язав "Нафтогаз" щорічно з 2018 року відбирати і оплачувати 5 млрд куб. м газу. Водночас 5 млрд куб. м є річною контрактною кількістю (РКК), тоді як припустима зміна РКК становить 20%, тобто обов'язковий до покупки обсяг становить 4 млрд куб. м.

У "Газпромі" також повідомили, що суд відмовив "Нафтогазу" в праві на перегляд ціни газу за період з травня 2011 року по квітень 2014 року і у стягненні переплати за газ за період з травня 2011 року по 26 квітня 2014 року на суму близько $ 14 млрд

.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3041388
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору