EN|RU|UK
 Політика України
  2792  38

 На виборах в ОТГ зафіксовані десятки порушень, але на результати це не вплине, - ОПОРА

На виборах в об'єднаних територіальних громадах 24 грудня спостерігачі Громадянської мережі "ОПОРА" не виявили порушень, "які за своїми масштабами і наслідками можуть мати негативний вплив на перебіг голосування і спотворити результати волевиявлення виборців"

Як повідомляє Цензор.НЕТ, такі дані наводяться у  звіті на сайті "ОПОРИ". "Більшість проблем та інцидентів, які фіксувалися, були результатом професійної непідготовленості і недостатнього рівня компетентності членів дільничних виборчих комісій", - йдеться в повідомленні.

Ключовими проблемами у забезпеченні законності та належної організації виборчого процесу в день голосування були процедурні порушення, які допускали члени ДВК. Це часто призводило до конфліктів між суб’єктами виборчого процесу, ускладнювало роботу комісії та створювало незручності в процесі волевиявлення громадян. Показовими є випадки у Волинській (ВД №070454 в с. Затурці) та Одеській областях (ВД №510685 в с. Лиманка, ж/м "Радужний", 11), де під час фіксації порушень та дій щодо їх припинення виникали конфлікти та спроби тиску на спостерігачів чи виборців.

У списку порушень: невиконання кандидатами і партіями вимог закону про нерозповсюдження агітаційних матеріалів у переддень і день голосування, спроби сторонніх осіб (партійних функціонерів і чиновників) перебувати в приміщеннях ТВК і стежити за ходом голосування, неякісний друк і відсутність повноцінного контролю за виготовленням виборчих бюлетенів, некоректне написання персональних даних кандидатів, відсутність окремих кандидатів у текстах бюлетенів (найчастіше в Полтавській області).

Члени ДВК видавали бюлетені без пред'явлення паспорта. "В Одеській області на ВД № 510685 (с. Ліманка, ж / м" Райдужний ", 11) спостерігачі і довірені особи виявили спробу видачі виборчого бюлетеня особам, які не є виборцями цього округу (ці особи зареєстровані в м. Подольськ Одеської області) . Слідчо-оперативна група затримала трьох осіб і провела слідчі дії з ними і двома членами комісії", - повідомляється в звіті організації "ОПОРА". За даними спостерігачів, почастішали і випадки виявлення неточностей у списках виборців, які призводять до неможливості реалізації виборцями свого виборчого права.

Нагадаємо, 24 грудня 2017 року проходили вибори в 51 об'єднаній територіальній громаді, з яких п'ять міських, 16 селищних та 30 сільських. Явка в більшості ОТГ перевищила 50%.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3041363
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору