EN|RU|UK
 Політика України
  2649  16

 Біометричний контроль на кордоні з РФ запрацює з 27 грудня в тестовому режимі, - Слободян

У ДПСУ заявили, що 27 грудня біометричний контроль на кордоні з РФ запрацює в тестовому режимі.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "112 Україна". Інформацію про це оприлюднив помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян.

За словами Слободяна, мобільні комплекси з біометричним контролем буде розміщено на пунктах пропуску з найбільшим трафіком, а місце їх дислокації буде змінюватися.

"Мобільні комплекси зможуть пересуватися з місця на місце. 27 числа в тестовому варіанті ми спробуємо використовувати їх на різних ділянках українсько-російського кордону, щоб протестувати саму систему, подивитися готовність наших робочих місць до більш масштабного старту 1 січня. Від завтрашнього дня ці мобільні комплекси можуть використовуватися на українсько-російській ділянці кордону на пунктах пропуску. Вони до нового року будуть змінювати свою дислокацію і будуть використовуватися там, де буде більший трафік, по-друге, там, де буде необхідність у їх застосуванні, на напрямках зосередження основних зусиль. Звичайно, це будуть і основні пункти пропуску: "Гоптівка" на Харківщині, "Бачівськ" на Сумщині, тобто там, де розташовано основні стратегічні магістралі", - розповів він.

Слободян зазначив, що прикордонники будуть готові до повноцінного запуску біометричного контролю на кордоні до 1 січня.

"Зараз тривають останні технічні приготування, звісно, що обсяг роботи, який необхідно було виконати протягом останніх чотирьох місяців, досить великий. Це не тільки облаштування КПВВ необхідною апаратурою, але й створення системи передачі цієї інформації... Не скажу, що станом на 26 число ми готові на 100%, але до 1 січня ми будемо готові на 100% для запуску цієї системи", - запевнив Слободян.

Він також зазначив, що на пунктах пропуску в районі проведення АТО біометрична перевірка російських громадян відбуватися не буде, вони не зможуть перетнути КПВВ, якщо заїхали з непідконтрольної території.

"Якщо ми говоримо про зону проведення АТО, то на лінії розмежування громадяни РФ можуть проїжджати тільки з тієї території, яка контролюється Україною, на ту територію, яка тимчасово нам не підконтрольна. Для того, щоб потрапити на КПВВ у зоні АТО, їм необхідно офіційно перетнути кордон на чинних пунктах пропуску. Звісно, їм потрібно пройти біометричну перевірку там, де вони будуть заїжджати в Україну. Тим часом, на КПВВ і лінії розмежування, і на адмінкордоні з тимчасово окупованим Кримом буде встановлено прилади для біометричного контролю, але вони там будуть виконувати швидше допоміжну функцію для перевірки біометричних даних тієї чи іншої особи у випадку, якщо виникне сумнів, що це дійсно той громадянин, паспорт якого він пред'являє", - констатував він.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3041356
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору