EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  7948  73

 Зубко про 79,6 млрд залишків у місцевих бюджетах: "Деякі поводяться, як хом'яки"

Залишки коштів місцевих бюджетів щороку зростають і на 1 листопада досягли 79,6 млрд грн. Місцева влада може свідомо акумулювати їх на передвиборний період, щоб за останній рік зробити все обіцяне.

Як повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на Укрінформ, про це заявив віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

Зокрема, він повідомив, що в державному бюджеті-2018 "на підтримку регіонального розвитку направлено 18,5 млрд гривень. Йдеться про кошти ДФРР, субвенції на соціально-економічний розвиток та розвиток ОТГ, фінансування медичної мережі первинного рівня на сільських територіях тощо. Плюс ще є 200 млрд місцевих бюджетів. І ми дуже хотіли б, щоб вони ефективно використовувалися ".

За словами Зубка, "ми бачимо тенденцію, як обсяги залишків коштів місцевих бюджетів щороку зростають. Станом на 1 січня 2016 року вони становили 31 млрд грн, на 1 січня 2017 року - вже 49 млрд грн, а станом на 1 листопада цього року вони досягли 79,6 млрд грн ".

Віце-прем'єр зазначив, що "приблизно 15-16 млрд гривень постійно лежать на депозитах. Я не сприймаю пояснення, коли місцеві керівники кажуть, що за рахунок відсотків будуть наповнювати бюджети. Ми точно не збиралися віддавати величезний ресурс для фінансування банківської системи. Ці кошти виділяються місцевим громадам на проекти, які покращують життя людей. Припускаю, що ці кошти глави органів місцевого самоврядування свідомо акумулюють у передвиборний період, щоб за останній рік зробити все обіцяне ".

Як зазначив Зубко, "децентралізація створила умови для громад планувати діяльність на 3-5 років вперед. Вони мають постійні доходи, визначені податки і повинні мислити і діяти стратегічно. А замість цього деякі поводяться, як хом'яки - накопичити побільше, а далі невідомо, що з цим робити ... Вони не зможуть одночасно витратити занадто велику для суспільства суму грошей. 20-30 млн гривень або навіть 100 млн за один передвиборний рік можна витратити, але 79 млрд - не вистачить ні проектів, ні підрядників, ні часу " .

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3041331
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору