EN|RU|UK
 За кордоном
  16966  138

 Російські академіки звинуватили главу ФСБ у виправданні сталінських репресій

Група академіків і членів-кореспондентів Російської академії наук (РАН) опублікувала відкритий лист із коментарем до інтерв'ю директора ФСБ Росії Олександра Бортнікова.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода, вчені звинуватили главу спецслужби у виправданні репресій і вказали, що "рішуче протестують проти ревізії уявлень про нелюдську і антинародну сутність репресій".

"Мабуть, вперше після XX з’їзду КПРС (1956 рік) одна з вищих посадових осіб нашої держави виправдовує масові репресії 1930-40-х років, що супроводжувалися несправедливими вироками, тортурами і стратами сотень тисяч ні в чому не винних наших співгромадян", - йдеться у відкритому листі вчених.

Автори листа нагадують, що в ті роки були розстріляні і загинули в таборах тисячі вчених та інженерів, багатьом репресованим дивом вдалося вижити.

"На жаль, мало хто, крім фахівців, уявляє, яка величезна кількість чудових учених була знищена в розквіті своєї діяльності", - нагадують академіки.

Автори листа додають, що репресії торкнулися армії, де втрати командирів були більшими ніж у роки Другої світової війни, і всього суспільства.

Напередодні столітнього ювілею Всеросійської надзвичайної комісії (ВНК) директор ФСБ Олександр Бортніков дав велике інтерв’ю "Российской газете" - офіційному друкованому органу уряду Росії.

У розмові Бортніков виклав відомчий погляд на історичні події останніх ста років. Багато його заяв суперечили як історичним фактам, так і одина одній.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3041162
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору