EN|RU|UK
 Політика України
  5812  71
Матеріали за темою:

 Розрахунки з "Газпромом" будуть проведені в лютому 2018 року після рішення арбітражу щодо транзиту, - голова "Нафтогазу"

НАК "Нафтогаз України" розрахується з ВАТ "Газпром" за підсумками розглядів у Стокгольмському арбітражі в лютому після винесення арбітражем другого рішення - щодо контракту на транзит.

Про це заявив голова правління НАК Андрій Коболєв, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Що стосується розрахунків із "Газпромом" - вони будуть проведені в лютому цього року після завершення другої справи щодо транзитного контракту", - сказав він журналістам у Києві в п'ятницю.

А.Коболєв додав, що тоді ж буде зрозуміла і остаточна сума зобов'язань сторін, і нагадав, що за транзитним контрактом сума вимоги української компанії до російської становить близько $ 16 млрд.

"Нафтогаз" раніше поширив реліз, в якому заявив, що сподівається на успіх і в спорі щодо транзитного контракту.

"Газпром" стверджує, що Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма в п'ятницю в рішенні щодо контракту на поставку зобов'язав НАК "Нафтогаз України" сплатити на користь "Газпрому" суму простроченої заборгованості за поставки газу в розмірі $ 2,019 млрд, а також відсотки з 22 грудня 2017 року по дату здійснення такого платежу в розмірі 0,03% за кожен день прострочення, повідомляє "Газпром". Це еквівалентно 10,95% річних, $ 606 тис. на добу або понад $ 41 млн до кінця лютого.

"Нафтогаз", у свою чергу, зазначав, що йому вдалося домогтися зниження ціни щодо цих поставок до $ 352 з $ 485 за 1 тис. куб. м.

 У свою чергу в "Газпромі" заявили, що Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма зобов'язав НАК "Нафтогаз України" сплатити на користь російської компанії суму простроченої заборгованості за поставки газу в розмірі $ 2,02 млрд, а також відсотки з 22 грудня 2017 року.

За даними російської компанії, суд також зобов'язав "Нафтогаз" щорічно з 2018 року відбирати й оплачувати 5 млрд куб. м газу. У той же час 5 млрд куб. м є річною контрактною кількістю (ГКК), тоді як припустима зміна ГКК становить 20%, тобто обов'язковий до покупки обсяг становить 4 млрд куб. м.

У "Газпромі" також повідомили, що суд відмовив "Нафтогазу" в праві на перегляд ціни газу за період з травня 2011 року квітень 2014 року і в стягненні переплати за газ за період з травня 2011 року по 26 квітня 2014 року в сумі близько $ 14 млрд .

Як повідомляли, Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма 9 листопада переніс граничний термін винесення рішень у справах між НАК "Нафтогаз України" і ПАТ "Газпром" за контрактами на поставку і транзит газу на 30 грудня 2017 року і 28 лютого 2018 року відповідно.

Як зазначають у "Нафтогазі", такі дії арбітражу пов'язані з подачею "Газпромом" 7 листопада апеляції на окреме рішення трибуналу від 31 травня 2017 року за контрактом на поставку газу.

Між "Нафтогазом" і "Газпромом" діють два контракти: на постачання газу і на його транзит по території України. У 2014 році в Стокгольмі були ініційовані розгляди кожного з цих контрактів.

Нагадаємо, 31 травня НАК "Нафтогаз України" отримав окреме рішення Стокгольмського арбітражу в провадженні проти російського "Газпрому" за контрактом на поставку газу.

Водночас у "Нафтогазі" повідомили, що арбітраж повністю скасував вимогу "Газпрому" за умовою "бери або плати", претензії російської компанії за яким без урахування штрафів і відсотків становили $ 34,5 млрд.

Крім того, арбітраж скасував заборону на реекспорт газу і постановив переглянути формулу ціни на російський газ з 2014 року.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3041115
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору