EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  20948  220

 "Нафтогаз" здобув перемогу за всіма пунктами, - Коболєв відзвітував перед Порошенком про рішення Стокгольмського арбітражу. ВІДЕО

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв відзвітував перед Президентом України Петром Порошенком про сьогоднішнє рішення Стокгольмського арбітражу в спорі "Нафтогазу" з російським "Газпромом".

Про це  Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі глави держави.

...

За словами Порошенка, "Україна навчилася відстоювати свої інтереси, використовуючи європейські суди".

"Я вважаю, що це історична перемога. Бо якби був програш у цьому суді, то перед Україною була б пряма загроза дефолту. Зараз ми показали, що ми вміємо відстоювати національну безпеку, відстоювати державні інтереси. Я думаю, що в нас буде більш тверда позиція в переговорах із нашими іноземними партнерами щодо майбутнього і газотранспортної системи, майбутнього НАК "Нафтогаз України". Вважаю, що сьогодні відбувся величезний внесок в енергетичну безпеку нашої держави", - заявив Порошенко.

 22 грудня НАК "Нафтогаз України" заявив про те, що виграв арбітраж проти російського "Газпрому" за контрактом на поставку газу щодо всіх спірних питань.

 У свою чергу в "Газпромі" заявили, що Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма зобов'язав НАК "Нафтогаз України" сплатити на користь російської компанії суму простроченої заборгованості за поставки газу в розмірі $ 2,02 млрд, а також відсотки з 22 грудня 2017 року.

За даними російської компанії, суд також зобов'язав "Нафтогаз" щорічно з 2018 року відбирати й оплачувати 5 млрд куб. м газу. У той же час 5 млрд куб. м є річною контрактною кількістю (ГКК), тоді як припустима зміна ГКК становить 20%, тобто обов'язковий до покупки обсяг становить 4 млрд куб. м.

У "Газпромі" також повідомили, що суд відмовив "Нафтогазу" в праві на перегляд ціни газу за період з травня 2011 року квітень 2014 року і в стягненні переплати за газ за період з травня 2011 року по 26 квітня 2014 року в сумі близько $ 14 млрд .

Як повідомляли, Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма 9 листопада переніс граничний термін винесення рішень у справах між НАК "Нафтогаз України" і ПАТ "Газпром" за контрактами на поставку і транзит газу на 30 грудня 2017 року і 28 лютого 2018 року відповідно.

Як зазначають у "Нафтогазі", такі дії арбітражу пов'язані з подачею "Газпромом" 7 листопада апеляції на окреме рішення трибуналу від 31 травня 2017 року за контрактом на поставку газу.

Між "Нафтогазом" і "Газпромом" діють два контракти: на постачання газу і на його транзит по території України. У 2014 році в Стокгольмі були ініційовані розгляди кожного з цих контрактів.

Нагадаємо, 31 травня НАК "Нафтогаз України" отримав окреме рішення Стокгольмського арбітражу в провадженні проти російського "Газпрому" за контрактом на поставку газу.

Водночас у "Нафтогазі" повідомили, що арбітраж повністю скасував вимогу "Газпрому" за умовою "бери або плати", претензії російської компанії за яким без урахування штрафів і відсотків становили $ 34,5 млрд.

Крім того, арбітраж скасував заборону на реекспорт газу і постановив переглянути формулу ціни на російський газ з 2014 року.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3041088
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору