EN|RU|UK
 Політика України
  2555  9
Матеріали за темою:

 ВСП схвалила проект Порошенка щодо ліквідації місцевих судів і створення окружних

Вища рада правосуддя (ВСП) схвалила план реформування системи місцевих судів, представлений Президентом України Петром Порошенком. Зокрема, у рамках реформування будуть ліквідовані Печерський і Голосіївський районні суди Києва. Замість них буде створено Центральний окружний суд.

Про це йдеться у рішеннях Вищої ради правосуддя (ВРП) від 21 грудня, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на lb.ua.

Цими рішеннями ВРП схвалив проекти указів Президента про ліквідацію 142 місцевих і створення замість них 74 окружних судів.

Зокрема, Порошенко має намір ліквідувати 10 райсудів в Києві (Голосіївський, Дарницький, Деснянський, Дніпровський, Оболонський, Печерський, Подільський, Святошинський, Солом'янський, Шевченківський).

Замість них пропонується створити Дарницький окружний суд (у Дарницькому районі), Дніпровський окружний суд (у Деснянському і Дніпровському районах), Подільський окружний суд (в Оболонському і Подільському районах), Солом'янський окружний суд (в Святошинському та Солом'янському районах,) Шевченківський окружний суд (у Шевченківському районі).

Окрім того, замість Печерського й Голосіївського райсуду буде створено Центральний окружний суд міста Києва.

На території Печерського району розташовані будівлі багатьох центральних органів законодавчої та виконавчої влади. У зв'язку з цим Печерський райсуд вважється одним з найважливіших і найвпливовіших судів у державі.

Зміни до Конституції, які набрали чинності у вересні минулого року, передбачають, що до впровадження нового адміністративно-територіального устрою України згідно зі змінами до Конституції в частині децентралізації, але не довше ніж до кінця 2017 року, створення, реорганізацію та ліквідацію судів здійснює Президент України. З 2018 року Президент позбудеться права створювати суди, а повноваження щодо створення, ліквідації та реорганізації судів перейдуть Парламенту.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3041032
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору