EN|RU|UK
 Політика України
  10795  191

 Визнання Єрусалима - це питання відносин України не з Ізраїлем, а зі США, - Бутусов

Якщо перенести в Єрусалим консульство України в Ізраїлі, це був би вагомий знак підтримки.

Про це в своєму блозі на Цензор.НЕТ написав головний редактор видання Юрій Бутусов.

"Цього тижня адміністрація Трампа прийняла глобальну зовнішньополітичну ініціативу - посольство США буде розміщено в Єрусалимі - фактичній столиці Ізраїлю. Про статус Єрусалима з 1967 року точаться суперечки, і більшість країн світу не визнають його столицею Ізраїлю. Арабські держави як і раніше вважають, що прийде час і їм вдасться отримати хоча б частину Єрусалима і прилеглих територій, тому статус столиці є розмінною монетою, однією з ділянок фронту протистояння з Ізраїлем. Адміністрація президента Трампа нарешті вирішила зробити прорив і чітко позначити свою позицію на Близькому Сході - розміщення посольства наддержави означає визнання столичного статусу де-факто. Це рішення викликало різку консолідацію всіх антиамериканських і проарабскую сил в ООН", - розповів він.

"Україна не підтримала резолюцію ООН про визнання статусу Єрусалима як столиці. Однак Україна не підтримала резолюцію ООН, яка засуджує рішення США розмістити посольство в Єрусалимі", - зазначив журналіст.

"На мій погляд, в моменти таких криз якраз і проявляються справжні союзники. Визнання Єрусалима - це зараз вже не питання відносин України з Ізраїлем. У цей момент це питання відносин з США. І в цій ситуації треба заявити усіма доступними методами солідарну позицію України на підтримку Америки, навіть якщо це призведе до проблем у наших відносинах з деякими арабськими країнами. США - наш стратегічний союзник, який активно впливає на процеси перетворень в Україні. Підтримка США у війні за незалежність є найбільш послідовною і масштабною. США відіграє ключову роль у системі НАТО, а інтеграція в цей блок, отримання максимально високого статусу участі в НАТО є основним пріоритетом української політики безпеки і оборони. Підтримка США є одним з найважливіших факторів, який дозволить у найближчій перспективі підняти на більш високий рівень українсько-американське співробітництво, а також співпрацю з НАТО. Трамп рішуче йде на ескалацію зовнішньополітичних криз, які накопичилися за десятки років. США чітко позначили позицію щодо російсько-українській війні, і без будь-яких коливань пресингують Путіна", - впевнений Бутусов.


"На мій погляд, неголосування України за антиамериканську декларацію - це мудрий крок. Але чесно кажучи, хотілося ще і організаційних рішень. Ризики є завжди. Але ок, обійдемося без декларацій і гучних слів. Ми ще занадто слабкі, щоб наша думка набуло резонансу. І, припустімо, перенесення посольства в Єрусалим для нас - надто радикальний на цей момент захід. Але вважаю, що якщо мовчки і без повідомлень перенести в Єрусалим консульство України в Ізраїлі, це був би значний знак підтримки", - резюмував Бутусов.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3040951
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору