EN|RU|UK
 Політика України
  13002  224

 Вимога Данилюка про мою відставку - спроба уникнути кримінальної відповідальності, - Луценко

Генеральний прокурор України Юрій Луценко прокоментував гучну заяву міністра фінансів Олександра Данилюка.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на LB.ua.

"Розглядаю його заяву як банальне бажання уникнути кримінальної відповідальності", - заявив Юрій Луценко. Влітку Генпрокурор вже звертався до Кабміну з вимогою звільнити Данилюка.

Державна фіскальна служба провела перевірку і підтвердила несплату Данилюком 700 тис. гривень податків. "Податки Данилюку потрібно або заплатити, або сісти", - заявив Луценко.

Що стосується справ проти нинішнього керівництва Приватбанку, то ГПУ не могла не порушити кримінальне провадження після заяви народного депутата Олександра Дубініна. За словами Луценка, цей депутат у вересні-листопаді подав до ГПУ і НАБУ заяви про незаконну діяльність державного Приватбанку при підписанні угод з Kroll та іншими компаніями.

"Не реєструвати заяви забороняє закон. НАБУ зареєструвало дві справи, ми - додаткові епізоди до існуючих справ щодо Привату. Слідчі взяли дозволи на вилучення цих договорів у НБУ і Приваті. Але в результаті свідчень заступника голови НБУ Катерини Рожкової та аналізу закону "Про національний банк" ми встановили, що стаття 3 закону дозволяє НБУ оплачувати послуги аудиту без тендерів. Таким чином ми відкликали постанови і закрили ці епізоди. Аналогічні справи НАБУ все ще висять у реєстрі", - пояснив Генеральний прокурор.

Раніше міністр фінансів України Олександр Данилюк зажадав відставки Генерального прокурора Юрія Луценка в зв'язку із саботажем розслідувань стосовно Приватбанку. Він звинуватив Генпрокурора в затягуванні справ з приводу дій колишніх керівників і власників Приватбанку, переслідуванні нинішнього менеджменту Приватбанку, Мінфіну і Національного банку, в атаках на нові антикорупційні органи.

Цензор.НЕТ повідомляв, що в розкраданні "Приватбанку" висунуто підозру проти детективного агентства "Кролл". Заступник голови Національного банку Катерина Рожкова, коментуючи дану інформацію заявила: "Це бажання вивести з легітимного поля звіт "Кролл" щодо "Приватбанку".

У червні 2017 року міжнародна організація-журналістів розслідувачів "Центр з розслідування корупції та організованої злочинності" (OCCRP) повідомила, що "Приватбанк" протягом 2015-2016 років видав понад $ 1 млрд кредитів 28 харківським фірмам, які пов'язували з екс-бенефіціаром банку Ігорем Коломойським.

Нагадаємо, 4 липня Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що ГПУ відкрила низку кримінальних проваджень, пов'язаних із "Приватбанком".

"За заявою пана Шлапака ще кілька місяців тому ГПУ дійсно відкрила кілька кримінальних проваджень за різними кваліфікаціями про події в "Приватбанку", особливо в період грудня 2016 року, але є провадження і за більш далекий період - з 2008 по 2016 роки. Зараз слідство ГПУ концентрується на одному з цих проваджень, в якому визначаються події навколо видачі кредитів двом структурам на кілька десятків мільярдів грн, при тому що ці структури Нацбанком були визнані пов'язаними з бенефіціарами.

Глава правління "Приватбанку" Олександр Шлапак заявив, що Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу за фактом доведення банку до неплатоспроможності. Також Шлапак заявив, що особам, пов'язаним з колишнім керівництвом "Приватбанку", було видано 190 млрд гривень кредитів.

Міністерство фінансів опублікувало лист, який 16 грудня минулого року екс-власники "Приватбанку" Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов направили уряду з проханням придбати акції банку і ухвалити позитивне рішення щодо його подальшої капіталізації щоб уникнути банкрутства. У цьому листі колишні власники "Приватбанку" брали на себе зобов'язання щодо реструктуризації кредитів, наданих банком пов'язаним юридичним особам. Згідно із заявою Мінфіну, це зобов'язання не було виконано у встановлений термін.

Зі свого боку Ігор Коломойський стверджував, що колишні акціонери банку беруть участь упереговорах щодо реструктуризації кредитів, які почалися в червні.

Раніше заступник голови НБУ Катерина Рожкова повідомила, що Ігор Коломойський оскаржує в суді рішення про визнання "Приватбанку" неплатоспроможним і його націоналізацію. Свій позов до Національного банку і "Приватбанку" про розірвання договору поруки Коломойський подав 9 червня.

Нагадаємо, 18 грудня 2016 року стало відомо, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення про націоналізацію "Приватбанку". Уряд має намір випустити 30-річні ОВДП на 150 млрд гривень і в підсумку стати 100% власником банку. Перший заступник голови банку заявив, що рішення про передачу "Приватбанку" державі було ухвалено через безпрецедентну інформатаку і загрозу для клієнтів. У "Приватбанку" запевнили, що з грошима на рахунках нічого не станеться: "Це було ключовою умовою переговорів". У свою чергу, голова Мінфіну Данилюк підтвердив: "Гроші вкладників "Приватбанку" в безпеці і захищені державою". Водночас "ПриватБанк" у зв'язку з процедурою націоналізації призупинив корпоративні платежі на добу до 9:00 20 грудня.

За даними НБУ, загальна потреба "Приватбанку" в капіталі становить 148 млрд гривень. А голова Мінфіну Данилюк зазначив, що після того як "Приватбанк" повністю стабілізується, держава планує цей банк продати. У свою чергу, президент Порошенко заявив: "Держава гарантує клієнтам "Приватбанку" недоторканність і цілісність їхніх грошей".

Разом з тим, рішення про націоналізацію "Приватбанку" підтримали в МВФ і ЄБРР, а також країни G7Євросоюз і США.

Міністр фінансів Олександр Данилюк заявляв, що "Приватбанк" доведений до неплатоспроможності, а за це передбачена дуже серйозна відповідальність".

Нагадаємо, до націоналізації майже 50% акцій "Приватбанку" належало Ігорю Коломойському, 41,6% - Геннадію Боголюбову.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3040839
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору