EN|RU|UK
 Політика України
  1354  0

 20 грудня жодного представника правоохоронних органів у приміщенні Держфінмоніторингу не було, - прес-служба

20 грудня в приміщенні Держфінмоніторингу не перебував жоден представник жодного правоохоронного органу.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Держфінмоніторингу.

"На численні звернення засобів масової інформації Державна служба фінансового моніторингу України інформує. В Держфінмоніторингу на постійній основі і в майже щоденному режимі відбуваються оперативні наради з представниками різних правоохоронних органів, в т.ч. Генеральної прокуратури, Національного антикорупційного бюро, Служби безпеки, Національної поліції та Державної фіскальної служби. Такі наради проходять з метою координації дій Держфінмоніторингу та правоохоронних органів в частині реалізації фінансових розслідувань випадків відмивання коштів та фінансування тероризму (сепаратизму). В свою чергу, повідомляємо, що 20 грудня 2017 р. Держфінмоніторингом ніяких координаційних нарад з жодним правоохоронним органом не проводилось. Більше того, мабуть як виключення, саме в цей день жодного представника правоохоронного органу в приміщенні Держфінмоніторингу не перебувало", - сказано в повідомленні.

ЧитайтеНАБУ почало перевірку Держфінмоніторингу у справі конфіскованих грошей Януковича, - "Insider"

"Водночас, вже 21 грудня п.р. проводиться чергове засідання Ради з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. Вказана Рада є консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України та до її складу входять представники всіх правоохоронних і регуляторних органів, а також інших учасників національної системи фінансового моніторингу", - додали у відомстві.

"Ключове завдання Держфінмоніторингу – це здійснення якісних фінансових розслідувань при тісній взаємодії із усіма правоохоронними та розвідувальними органами, залежно від їх підслідності. Підтвердженням професійної роботи з генерування даних фінансової розвідки та їх використання правоохоронною системою є затвердження на початку грудня п.р. Комітетом експертів Ради Європи з оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (MONEYVAL) Звіту про взаємну оцінку України у сфері боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму. Зазначений Звіт про оцінку України буде офіційно оприлюднений Комітетом MONEYVAL на початку 2018 р. Зважаючи на зазначене, заяви, що лунали в ЗМІ 20 грудня п.р. щодо Держфінмоніторингу, ми розцінюємо як спробу внести деструктив в роботу національного підрозділу фінансової розвідки та його ефективну співпрацю з правоохоронними органами", - резюмували Держфінмоніторингу.

Нагадаємо, 20 грудня в ЗМІ з'явилася інформація про те, що НАБУ почало перевірку Держфінмоніторингу у справі конфіскованих грошей Януковича. Зокрема повідомлялося, що 20 грудня детективи бюро, нібито, обшукали Держфінмоніторинг за зверненням захисту Януковича.
Як відомо, 28 січня 2015 року Державна служба фінансового моніторингу заблокувала 1,42 млрд доларів на рахунках нерезидентних компаній, пов'язаних із Віктором Януковичем, його близькими, посадовими особами колишнього уряду країни і афілійованими з ними особами.

28 березня 2016 року Генпрокуратура зняла ці гроші і перерахувала їх у державний бюджет за рішенням Краматорського суду в рамках процесу проти колишнього директора компанії "Газ України-2020" Аркадія Кашкіна. Саме рішення суду є засекреченим.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3040726
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору