EN|RU|UK
 Політика України
  9727  50

 Зарубіжні партнери найближчим часом добре думатимуть, що говорити українцям, а що ні, - Яременко про затримання підозрюваного в шпигунстві заступника голови служби протоколу прем'єра Єжова

Працівники служби протоколу дуже рідко мають допуск до держтаємниці. А відомості про переговори і зустрічі прем'єра здебільшого формальні і пусті. Разом з тим, заяви СБУ натякають, що Єжов був креативний і незвичайний шпигун - шукав і знаходив відомості: або у когось із його керівників будуть проблеми, якщо знайомив його із секретними документами без дозволів і потреби, або те, що збирав Єжов були кабмінівські плітки і замальовки на тему "що бачу, про те співаю".

Про це на своїй сторінці в Фейсбуці написав український дипломат, голова правління фонду "Майдан закордонних справ" Богдан Яременко, передає Цензор.НЕТ.

"Шокуюче повідомлення про російського шпигуна в секретаріаті Кабміну. По роботі в МЗС я добре знаю затриманого і звинуваченого Станіслава Єжова. Він дуже довго працював\очолював відділ/сектор офіційних перекладів (структурний підрозділ, який займається перекладами договорів). Не знаю коли і як, але очевидно на якомусь етапі потрапив у протокол (де для наших, "які володіють зі словником", керівників держави перекладачі завжди були на вагу золота). Зараз працював на посаді заступника керівника служби протоколу прем"єр-міністра. Цей підтрозділ є частиною навіть не секретаріату Кабміну, а служби прем"єр-міністра. Я далекий від думки і можливості стверджувати будь що. Просто не знаю. Можу просто пояснити деякі факти. В період, коли я очолював службу протоколу прем"єр-міністра мої заступники не мали доступу до державної таємниці. Їм його навіть не оформлювали. Звичайно, і міжнародне листування, і графіки роботи прем"єр-міністра, і програми візитів - документи чутливі, але нетаємні. Перше управління в СКМУ в той час дуже ретельно стежило, щоб доступ до державної таємниці не надавався тим, кому він не потрібен. Визначити це нескладно. Якщо керівник посадової особи не дає або дуже-дуже рідко дає вказівку ознайомити підлеглого з документами, що містять державну таємницю, або якщо посадовець не готує документи, які пізніше отримують відповідний гриф, то природно доступ таким людям не потрібен. Стежили за цим уважно, бо доступ до держтаємниці - це ще й надбавка до зарплати. А навіщо платити більше?", - розповів він.

"У МЗС у мене часами виникали з цим проблеми - доступ був потрібен більшому числу моїх підлеглих, ніж секретники були готові оформлювати. В СКМУ ця проблема ніколи не виникала. Ніхто, крім мене, доступу не мав, і ми прекрасно жили. Навіть до мене, як керівника протоколу, таємні документи потрапляли не частіше разу-два на рік (як я здогадувався перше управління просто не хотіло скасовувати мій допуск і щось вигадувало). Заяви СБУ натякають, що Єжов був креативний і вигадливий шпигун - шукав і знаходив відомості. Ну, що ж - або хтось з його керівників матиме проблеми, якщо ознайомлював його з таємними документами без дозволів та потреби, або те, що збирав Єжов були кабмінівські плітки і замальовки на тему "что вижу, о том пою". Відомості про переговори і зустрічі прем"єра цікавіші, але якби хто знав, які вони (ці зустрічі і переговори) здебільшого формальні і пусті", - зазначив Яременко.

"Хоча, якщо припустити, що росіяни мають чи добиваються тотального контролю над Україною, то навіть такий шпигун в оточенні прем"єра - дуже і дуже для них непогано. Ну, і по іміджу України це ударить, бо усі іноземці, хто спілкувались з Гройсманом через перекладача завтра почнуть йорзатися, пригадуючи, що вони там наговорили, і що про них знають росіяни? Ну, і найближчим часом усі добре думатимуть, що говорити українцям, а що ні. Сам таке пережив у відносинах з американцями після початку Вікілікс (і витратив трохи часу, шукаючи документи, в яких йшлось про зустрічі зі мною). Заява СБУ, що Єжова затримували за сприянням керівництва Кабміну, вірогідно, свідчить, що на якомусь етапі прем"єр-міністр був поінформований про підозри СБУ, і дозволив займатися розробкою свого протоколіста", - констатував він.

"Фраза про те, що СБУ вже встановило, що росіяни завербували Єжова під час роботи в США трохи дивна. Встановити це до арешту могли хіба, якщо Єжов у своїх креативних шпигунських листах, які СБУ перехоплювало і читало, писав російським кураторам "с нежностью вспоминаю свою вербовку в Вашингтоне". Але навіть якщо і так, то навіщо натякати, що наша контррозвідка уміє читати шифровані листи російської агентури??? А те, що вони не могли бути інакшими - я якось і не сумніваюсь. Але життя складне, і усе може бути. Дивним виглядає і затримання на камери. Кабмін має двір і інші виїзди, звідки можна тихо і красиво вивезти затриманого без дефіле по вулиці Грушевського під софітами і камерами, ніяк не пов"язаного ні з Росією, ні з українською владою каналу Прямий. Пояснити це можна хіба бажанням дати повідомлення, щоб куратори шпигуна не хвилювались. В протокольних службах прем"єра і СКМУ працюють чимало людей, яких я добре знаю, і пару, які є моїми друзями. Уявляю їхній шок. Це життя. В чужу душу не зазирнеш, і якщо, як стверджує СБУ Єжов був майстерним шпигуном, то ви нічого помітити і не могли, хлопці. Пам"ятайте, що хто часнику не їв, від того і не смердітиме - це все можна і потрібно пережити. Правда, після надання свідчень правоохоронцям. Але це в СКМУ не така вже і рідкість. Мені, наприклад, доводилось", - резюмував Яременко.

Зарубіжні партнери найближчим часом добре думатимуть, що говорити українцям, а що ні, - Яременко про затримання підозрюваного в шпигунстві заступника голови служби протоколу премєра Єжова 01
Зарубіжні партнери найближчим часом добре думатимуть, що говорити українцям, а що ні, - Яременко про затримання підозрюваного в шпигунстві заступника голови служби протоколу премєра Єжова 02

Нагадаємо, 20 грудня Служба безпеки України затримала чиновника Кабінету Міністрів України, якого підозрюють у співпраці зі спецслужбами Росії. Оперативники СБ України задокументували, що чиновник за завданням російських кураторів збирав за допомогою спеціального обладнання інформацію про діяльність урядових структур. Отримані дані зловмисник передавав кураторам через електронні канали зв'язку.

За попередньою інформацією, ним виявився заступник керівника протоколу прем'єр-міністра Станіслав Єжов. 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3040691
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору