EN|RU|UK
 За кордоном
  1743  9

 Дуда підписав два закони в рамках судової реформи в Польщі, проти яких виступають у ЄС

Президент Польщі Анджей Дуда підписав у середу, 20 грудня, два нові закони, які є частиною суперечливої судової реформи. Вони стосуються Національної ради суддів і Верховного суду.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє  DW.

За словами Дуди, "демократичний характер судової системи буде посилено".

Однак польська опозиція та ЄС вбачають у законодавчих змінах загрозу обмеження верховенства права. Закон, який стосується Національної ради суддів, яка має гарантувати незалежність судової системи, передбачає, що 15 її членів надалі обиратимуться не іншими суддями, а трьома п'ятими нижньої палати парламенту, в якому нині домінує правляча націонал-консервативна партія "Право і справедливість" (ПіС). До того ж, буде запроваджено так звану "спеціальну скаргу" на вироки судів попередніх 20 років.

Що стосується Верховного суду Польщі, пенсійний вік суддів буде знижено з 70 років до 65. Однак при цьому президент матиме право обирати суддів, яким буде дозволено обіймати посаду у Верховному суді до досягнення 70-річного віку.

Підписання законів припало на той самий день, коли в Брюсселі оголосили про початок санкційної процедури проти Польщі через суперечливу реформу її судової системи, зокрема вже ухвалену реформу Конституційного суду. Дисциплінарний процес, розпочатий Єврокомісією, може зрештою призвести до втрати країною права голосу в Євросоюзі.

Нагадаємо, 8 грудня в польському Сеймі (нижня палата парламенту) проголосували за закон про Верховний суд, який запропонував Дуда.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3040680
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору