EN|RU|UK
 За кордоном
  1152  22

 Євросоюз висловив стурбованість загостренням ситуації на Донбасі

Офіційний представник Європейської зовнішньополітичної служби (ЄВС) заявив про різке погіршення гуманітарної ситуації і стану безпеки на сході України, де спостерігається найбільша з лютого 2017 року кількість порушень режиму припинення вогню, випадків загибелі людей і знищення майна.

"Розташування збройних сил у безпосередній близькості від житлових районів і ведення вогню з місць критичної інфраструктури або по ній демонструє повну неповагу до життя людей. Життєво важливі підвищена стриманість і подальші зусилля щодо захисту водопостачання та енергетичної інфраструктури", - наголошується в документі, поширеному в середу ввечері в Брюсселі, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна. 

У заяві міститься заклик дотримуватися режиму припинення вогню і вивести важке озброєння в контрольовані місця зберігання.

"Ми також ще раз підкреслюємо, що необхідний повний, безпечний і безперешкодний доступ для Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ і її технічного обладнання до всієї території, передбаченої її мандатом", - підкреслив представник ЄВС.

За його словами, вкрай важливо, щоб мінські угоди були реалізовані всіма сторонами.

"Ми очікуємо, зокрема, що Росія повною мірою і негайно використає свій вплив на сепаратистів в цьому відношенні. Угода, досягнута на сьогоднішній Тристоронній контактній групі про відновлення зобов'язань з припинення вогню на святковий період, є необхідним кроком, до того ж, що негайна стриманість залишається імперативною", - йдеться в комюніке.

У ньому висловлюється думка, що виведення російського контингенту зі Спільного центру з контролю і координації також має серйозні негативні наслідки для підтримки припинення вогню і стабілізації лінії зіткнення. У Брюсселі очікують, що обидві сторони вживатимуть усіх необхідних заходів, щоб СЦКК міг відновити свою роль в рішенні проблем безпеки на місцях.

"Європейський союз продовжує підтримувати здійснювані дипломатичні зусилля щодо повного здійснення мінських угод в якості основи стійкого політичного врегулювання конфлікту на сході України, поважає незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України", - заявив представник ЄВС.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3040649
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору