EN|RU|UK
 Політика України
  1861  34

 Особливу увагу приділятимемо злочинам саме нинішніх високопоставлених чиновників, - голова ДБР Труба

Державне бюро розслідувань буде розслідувати злочини, вчинені високопосадовцями, включно з екс-президентами, а також членами уряду, депутатами, правоохоронцями та суддями.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це розповів директор ДБР Роман Труба на брифінгу.

"Державне бюро розслідувань покликане запобігати, виявляти, припиняти, розкривати і розслідувати злочини, які скоїли вищі посадові особи, включаючи Президента, повноваження якого втратили силу, члени уряду, парламенту, правоохоронних органів і судді, особи, які вчинили військові злочини. Особливу увагу ми будемо приділяти розслідуванню злочинів, скоєних саме нинішніми високопоставленими чиновниками", - сказав він.

Водночас Труба зазначив, що зараз є колізія законодавства щодо підслідності кримінальних проваджень Бюро.

 Читайте також на «Цензор.НЕТ»: Держбюро розслідувань проведе конкурс з відбору співробітників на початку 2018 року, - Труба

У зв'язку з цим він підкреслив, що будуть ініційовані зміни до законодавства, зокрема ст. 216 Кримінально-процесуального кодексу, а саме за підслідністю суб'єктного складу осіб, щодо яких можна відкривати кримінальні провадження - депутатів ВР АРК, суддів КСУ, голови і членів Вищої ради правосуддя, голів і заступників місцевих державних адміністрацій, голів, заступників і членів НАЗК і т.д.

"Ми будемо наполягати: Державне бюро розслідувань має почати роботу з чистого аркуша і не забирати проваджень, які перебуювають в інших правоохоронних органах. Тільки так ми зможемо відразу показати, на що ми здатні, а не закінчувати роботу за інших", - зазначив Труба.

Крім того, він наголосив на необхідності внесення змін до законодавства щодо діяльності ДБР. Серед таких змін, за його словами, - надання повноважень щодо здійснення оперативно-розшукової діяльності підрозділів Бюро, визначення порядку передання кримінальних проваджень, які зараз перебувають в інших правоохоронних органах, визначення розміру заробітної плати співробітників оперативних підрозділів тощо.

За словами Труби, як пріоритетний напрямок ДБР виділить розслідування порушень прав людини під час роботи правоохоронних органів.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3040561
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору