EN|RU|UK
 Політика України
  2138  31

 У контексті претензій Білорусі на миротворчу місію її голосування проти резолюції щодо Криму - некоректне, - Ірина Геращенко

Якщо Білорусь як майданчик для переговорів в мінському форматі претендує на нейтральний статус і певну миротворчу місію у врегулюванні ситуації на Донбасі, вона не повинна підігравати Кремлю, зокрема і під час голосування в Генеральній асамблеї ООН.

Як передає Цензор.НЕТ, про це на сторінці в Facebook написала перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.

"Аналіз голосувань за резолюції щодо Криму завжди дуже цікавий. Румунія - "за". Які б не були наші дискусії з певних чутливих тем (як закон про освіту), в ключових питаннях прав людини і поваги територіальної цілісності і суверенітету країни ЄС завжди займають спільну позицію ", - пише Геращенко.

Вона зазначила, що голосували проти або утрималися багато африканських і латиноамериканських країн, "з якими ще з часів СРСР у Росії особливі відносини". "Часто еліти цих країн закінчували вишів РФ і ще з часів фінансової радянської допомоги країни третього світу, за звичкою, дивляться в бік Кремля", - вважає Геращенко.

"А ось з Білоруссю і Казахстаном питання складніше - вони посилаються на союзний договір із РФ, що зобов'язує до спільної позиції в міжнародних організаціях. Але з Білоруссю все ж пікантна ситуація - саме в Мінську проходять переговори щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі, країна претендує на статус нейтральної і певну миротворчу місію. Статус нейтральності, а не підігрування Кремлю, тоді повинен зберігатися на всіх майданчиках і під час всіх голосувань", - підкреслила перший віце-спікер Верховної Ради.

"Вважаю такі голосування Білорусі - саме в контексті її претензій на миротворчу місію - некоректними. Деяким країнам СНД вистачило сміливості не голосувати, їх представники просто вийшли із залу, і це вже крок в сторону від Москви, в правильному напрямку, до своєї справжньої незалежності", - написала Геращенко.

У контексті претензій Білорусі на миротворчу місію її голосування проти резолюції щодо Криму - некоректне, - Ірина Геращенко 01

Як повідомляв Цензор.НЕТ, Генеральна асамблея ООН у вівторок підтримала резолюцію "Положення в галузі прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь", ініційовану українською делегацією.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3040429
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору