EN|RU|UK
 Суспільство, За кордоном
  1464  6

 Книгу про наслідки розкуркулення в Україні видадуть у Нідерландах

У Нідерландах вийде переклад книги українського письменника Максима Бутченка "Куркуль", яка розповідає про трагічні події в Україні в 1930-і роки.

Про це повідомив автор на своїй сторінці у Facebook.

Ця книга показує історію українського народу через призму економічних і культурних змін у Радянському Союзі, каже Бутченко. Тоді почався процес розкуркулення і саме Україна постраждала найбільше - близько 400 тис. сімей були вислані, а сам процес торкнувся близько 2 млн осіб.

Автор переконаний, що українці тоді, в 30-і роки, втратили два важливі моменти - відчуття приватного: дозволяє сприймати країну, місто, район, будинок не з точки зору державної системи, яка повинна за нас усе робити, а як господаря тієї території, яка належить нам.

"І другий момент - відповідальність за свої дії. Коли люди зрозуміють, що відповідальність лежить не тільки на владі, але і на них - багато в Україні зміниться", - пояснює Бутченко.

На його переконання, так званий "совок" зародився саме в ті роки, і однією з причин війни на Донбасі стали саме події розкуркулення.

У свою чергу голландський перекладач Арі ван дер Ент, який займається перекладом "Куркуль" нідерландською мовою каже, що ця історія сімейна й одночасно громадська і вона глибоко розкладає причини та дії колективізації.

"Такий масштабний період в українській історії мало знайомий європейському читачеві, але він настільки яскравий і вражаючий, що, я впевнений, не залишить байдужим голландського читача", - каже Арі ван дер Ент.

 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3040346
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору