EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  3218  14

 Росію можуть виключити з Ради Європи за невиконання рішень ЄСПЛ, - Петренко

Російська Федерація ризикує бути виключеною з Ради Європи, якщо не буде виконувати рішення Європейського суду з прав людини.

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу відомства.

"Якщо Росія не буде виконувати рішення ЄСПЛ, то ризикує бути виключеною з Ради Європи. Історія показує, що так чи інакше держави виконують рішення ЄСПЛ, навіть ті, з якими вони не згодні", - зазначив Петренко.

За його словами, якщо Європейський суд задовольнить заяву України, то, по-перше, будуть констатовані конкретні порушення статей Конвенції з боку РФ, а, по-друге - йдеться про справедливу сатисфакцію або компенсацію, якщо говорити про порушення прав власності.

Петренко нагадав, що з 2014 року Україна подала до ЄСПЛ 5 позовів проти Росії за окупацію Криму і незаконні дії на Донбасі. Міністр юстиції переконаний, що "Україна має дуже великі шанси на перемогу у справах, і Росія буде змушена відповідати за свої дії".

Точно спрогнозувати тривалість розгляду справ щодо Криму і Донбасу, на думку міністра, можна буде після того, як ЄСПЛ складе процесуальні графіки, тобто визначиться з порядком розгляду цих справ по суті.

Міністр підкреслив, що аналогічні процеси за участю Грузії, Кіпру і Туреччини тривають десятки років, незважаюччи на те, що в них ідеться про відносно короткі періоди часу, максимум місяць, у той час як у випадку з Україною описуються події тривалістю в рік і більше. Через це, зазначив Петренко, для Європейського суду це також буде новою практикою, адже його представникам доведеться шукати нові алгоритми дослідження такого великого обсягу доказової бази.

"На моє переконання, йдеться про 5-7 років, не менше, адже обсяг дуже великий. Однак я думаю, що ми зможемо вже наступного року отримати відповідь Європейського суду щодо процесуальних графіків у двох великих справах - у першій справі стосовно Донбасу і другій справі щодо Криму, які стосуються подій 2014 року", - зауважив Петренко.

Він також повідомив, що тепер ЄСПЛ розглядає в тому числі близько 4000 індивідуальних заяв, які подають громадяни, які постраждали внаслідок російської агресії в Криму й на Донбасі.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3040321
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору