EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  2212  25

 Вищий земельний суд Відня відмовив Іспанії в екстрадиції Фірташа, - австрійське видання Kurier

Вищий земельний суд Відня у вівторок відхилив скаргу Віденської прокуратури і підтвердив рішення земельного суду Відня від 29 серпня, яке відхилив запит правоохоронців Іспанії на екстрадицію українського бізнесмена Дмитра Фірташа.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це повідомило австрійське видання Kurier.

"Рішення є остаточним", - пише газета.

Видання нагадує, що суд відмовив із формальних причин, бо вважав  надіслані з Барселони документи недостатніми для обгрунтування виставленого щодо Д.Фірташа європейського ордера на арешт. Зокрема, згідно з публікацією, в них були відсутня обов'язкова для ордера інформація про час і місце злочину.

Як повідомлялося, голова ради групи компаній Group DF Д.Фірташ був заарештований в Австрії 12 березня 2014 за запитом влади США, виданим в 2013 році. Під час колишньої американської адміністрації українського бізнесмена звинуватили в тому, що він за допомогою хабарів на загальну суму в $ 18,5 млн хотів отримати дозволи на видобуток титанової сировини в Індії для подальшого продажу готової продукції в США. Д.Фірташ всі звинувачення заперечував і назвав їх політично мотивованими, спрямованими на обмеження його впливу на процеси в Україні.

Земельний суд Відня у кримінальних справах обрав Д. Фірташу запобіжний захід у вигляді екстрадиційного арешту, але потім погодився звільнити його під заставу в EUR125 млн і зобов'язання не залишати Австрію. 30 квітня 2015 року цей же суд відхилив запит Мін'юсту США про екстрадицію Д.Фірташа в цю країну, вказавши на неможливість виключити політичні мотиви запиту про видачу українця з боку США. У вересні 2015 року прокуратура Відня (Австрія) подала апеляцію на це рішення, 21 лютого 2017 року Вищий земельний суд Відня задовольнив її.

Однак остаточне рішення про екстрадицію за федеральним міністром юстиції Австрії, який очікував завершення розгляду ще одного запиту на екстрадицію Д.Фірташа - від Іспанії, за яким він був затриманий прокуратурою Відня відразу після засідання апеляційного суду 21 лютого 2017 року. Земельний суд 23 лютого до розгляду запиту по суті відпустив бізнесмена під зобов'язання регулярно з'являтися до суду і не залишати територію Австрії, а також з огляду на заставу в EUR125 млн за справі про екстрадицію в США. Після звільнення зі слідчого ізолятора Д.Фірташ знову заявив, що не винен, а запити США і Іспанії назвав частиною кампанії по його політичного переслідування.

Згідно з правилами європейського ордера на арешт, який був виписаний Іспанією, після рішення суду про міру запобіжного заходу є 30 днів на рішення суду першої інстанції з питання екстрадиції Д.Фірташа в Іспанію, а потім ще 30 днів для розгляду його в другій інстанції в разі подачі апеляції . Однак, за даними ЗМІ, засідання суду першої інстанції затягувалося у зв'язку із запитом додаткових матеріалів в іспанських правоохоронців.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3040227
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору