EN|RU|UK
 Суспільство
  5028  19

 "Я знаю, що тато на зірці": річниця загибелі шістьох українських захисників на Світлодарській дузі

Рівно рік тому шестеро українських воїнів загинули, захищаючи Україну, в бою біля висоти 223 поблизу села Калинівка Донецької області: Микита Яровий, Андрій Широков, Роман Радивилів, Андрій Байбуз, Дмитро Клименко (всі з 1-го батальйону 54-ї механізованої бригади) і Сергій Степаненко (25-й батальйон 54-ї механізованої бригади).

Про те, як через рік шанується пам'ять загиблих Героїв Цензор.НЕТ розповіла дружина Андрія Широкова Анна Щасна. У Широкиному був псевдонім "Сім'янин", оскільки він батько п'ятьох дітей: двох дочок, сина і двох усиновлених дітей.

"Ми звернулися до міської влади про перейменування провулка, де живе сім'я, Адама Міцкевича на провулок імені "добровольця Сім'янина", оскільки мало хто знає, хто такий Андрій Широков. Річ у тім, що в Дніпрі вже є вулиця Адама Міцкевича. Але нам повернули документи на доопрацювання, щоб ми зібрали підписи жителів цього провулка. Ми зібрали підписи, передали їх депутатові, і зараз, я сподіваюся, вони в роботі.

Також ми звернулися до коледжу залізничного транспорту, в якому свого часу навчався Андрій, щоб встановити там пам'ятну дошку. Дирекція сприйняла цю ініціативу позитивно. У січні це питання має бути розглянуто на педраді. Так що, можливо, до весни повісимо дошку. Крім того, є пам'ятні заходи на рівні міста й області. На меморіалі пам'яті є ім'я Андрія", - повідомила вона.

Також стоїть питання про встановлення на могилі Широкова пам'ятника, проте цей процес просувається повільно, оскільки родичі бійця роблять це власними силами.

16 грудня 2017 в церкві Різдва Пресвятої Богородиці в Дніпрі відбулося вшановування пам'яті Андрія Широкова.

За словами Анни Щасної, діти важко пережили загибель батька, але Андрій Широков назавжди залишиться для них прикладом.

"Діти відвідували психологів, - розповіла вона. - Старша дочка Маргарита сприйняла все особливо важко. Вона дуже схожа на Андрія не лише зовні, а й успадкувала його математичний склад розуму. Він навіть на фронті допомагав їй з домашнім завданням із математики, з окопів розв'язував задачі. Через тиждень після похорону була неприємна ситуація. Дочка за звичкою набрала номер тата, щоб запитати в нього щось із математики. Потім прибігла до мене і плаче. Я питаю: що сталося? Каже: я забула, що тато помер.

Для молодшого Іллі тато - це легенда. Він знає, що батько на зірці. Коли виходить перша зірка, він каже: "Я знаю, що це тато". Нещодавно він мене запитав: "А тато на зірці вже старий дідусь?". Я кажу: ні, тато завжди буде молодим, йому завжди буде 46 років. Я думаю, що Ілля загибель батька сприйняв найбільш спокійно. Хоча спочатку багато плакав і кричав уві сні".

У сім'ї також двоє прийомних дітей, але Андрій для них єдиний батько. "Я хочу ініціювати, щоб їх включили до складу сім'ї, оскільки вони з народження не знають іншого тата. Я завжди ставлю його в приклад. Він завжди біля нас", - додала Анна Щасна.

Реквізити для охочих підтримати сім'ю Андрія Широкова:

Оновлена карта ПриватБанку дружини Андрія:

4731219105546299 (Ганна Григорівна Счасна).

 

Для бажаючих допомогти родині Микити Ярового (під час загибелі воїна його наречена була вагітна).

Картка мами Микити:
Приватбанк
4149 4978 6079 5584
Ярова Людмила Володимирівна.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3040118
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору