EN|RU|UK
 За кордоном
  4723  139

 Патріарх Грузії Ілія Другий закликав грузинських емігрантів повернутися на батьківщину

Католикос-патріарх всієї Грузії Ілія Другий закликав усіх грузинів, які проживають за кордоном, повернутися на батьківщину.

"Мої дорогі духовні діти, які живуть за кордоном, сердечно вітаю вас. Якось грузин, який проживає за кордоном, сказав мені: "Я люблю тебе так, як люблю Грузію". Я хочу повторити ці слова... Я люблю вас так, як люблю Грузію. Ми чекаємо вас на батьківщині, ви дуже дорогі нам, ви наш духовний, національний скарб", - заявив Ілія Другий, звертаючись до грузинських емігрантів у Патріархії  під час демографічного форуму, який відбувається в країні, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

У заході, на якому були присутні представники парламенту, уряду і громадських організацій, за допомогою відеозв'язку брали також участь представники грузинської діаспори з різних країн Європи.

За словами предстоятеля Грузинської церкви, складна демографічна ситуація в країні є проблемою всіх грузинів, і для її врегулювання проводяться певні заходи. "Проте необхідно ще більше практичних кроків як з боку влади, так і громадськості, щоб побороти демографічну проблему", - сказав Ілія Другий.

При цьому він підкреслив, що "всі мають працювати для того, щоб знайти для цього дієві кроки".

Точної статистики про грузинів, які проживають за кордоном, і народжених там співвітчизників немає, але існують демографічні розрахунки щодо громадян репродуктивного віку, які виїхали з Грузії. Згідно з цими розрахунками, за останні 25 років за кордоном народилися щонайменше  200 тисяч грузинів.

За оцінками громадської організації "Фонду демографічного відродження", кількість громадян Грузії, які проживають за кордоном, до початку 2017 року становила близько 1,5 млн осіб.

За даними Національної служби статистики, на 1 січня 2017 року чисельність населення країни Грузії становила 3 ​​млн 718,2 тис. осіб. Згідно з прогнозом Фонду ООН в області народонаселення (UNFPA), чисельність населення Грузії до 2050 року може наблизитися до показника 2 млн 985 тис. осіб.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3039919
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору