EN|RU|UK
 Спорт
  8983  81

 У тому, що в збірну брати тупо нема кого, винні не футболісти і тренери, а система, - Ващук

Радянська система підготовки футболістів, до якої додалася корупція та інфраструктура, що розвалюється, призводить до деградації українського футболу.

Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив колишній гравець київського "Динамо" і збірної України Владислав Ващук, повідомляє Цензор.НЕТ.

Ващук вважає, що радянська система підготовки молодих футболістів була недосконалою і давала результат лише за рахунок масовості і пошуку самородків. В умовах України ці недоліки, помножені на корупцію і погану інфраструктуру, ведуть до відставання вітчизняного футболу від європейського.

"Радянська система навчання футболу недосконала! Це кажу я, її вихованець. Свої результати вона видавала за рахунок того, що інфраструктура була розвинена, плюс близько трьохсот мільйонів населення. Самородки однаково зустрічатимуться на таку кількість дітей, головне їх знайти. Ну і якось там навчити. Далі - сам. А якщо ти безперспективний, то ніхто з тобою возитися не буде. Цю систему ми забрали в Україну, лише додавши тотальну корупцію і спортивну інфраструктуру, що розвалюється", - пише Ващук.

 У Європі підготовка юних футболістів побудована на тому, що всі діти визнаються перспективними, а відбір відбувається поступово.

 "Повірте, Мессі і Зідан були найперспективнішими дітьми у своїх вікових категоріях. Європейська система навчання наразі побудована на тому, що спочатку всі діти визнаються перспективними. Працюють із усіма. Не вимагають кубки та медалі, а навчають силовій боротьбі, прийомам, техніці, тактичному мисленню тощо. І лише потім починається відбір", - зазначає екс-динамівець.

Поточний стан речей у дитячому футболі призводить до проблем комплектації збірної країни і відсутності результатів на міжнародній арені.

"У реальному футбольному світі ми - на рівні Зімбабве. І всі розуміють, що результату вже років десять-п'ятнадцять як немає! Що в збірну брати тупо нема кого. І не футболісти тут винні, і не тренери, а система! Система, яка нищить усі шанси майбутнього українського футболу", - пише Ващук.

У тому, що в збірну брати тупо нема кого, винні не футболісти і тренери, а система, - Ващук 01

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3039832
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору