EN|RU|UK
 Здоров'я
  2506  21

 Чотири людини померли в Україні від кору в 2017 році

З початку 2017 року зафіксовано два випадки смерті у дітей і два випадки смерті в дорослих від кору.

Про це в ефірі Громадського радіо повідомив головний дитячий імунолог Києва Федір Лапій, передає Цензор.НЕТ.

"Ми прогнозували цей спалах, бо кір має підйоми захворюваності кожні 5-6 років. Можемо згадати 2001, 2005-2006. У 2006 році в нас захворіло більше 40 000 – це лише зареєстровані випадки, в 2012 році офіційно зареєстровано трохи більше 12 000. Минуло п’ять шість років – маємо підйом захворюваності", — розповів він.

За словами імунолога, обов’язковою є вакцинація проти шести інфекційних захворювань, серед них і кір.

"Одночасно з цим є календар щеплень, який передбачає вакцинацію проти десяти інфекційних захворювань: кір, краснуха, епідемічний паротит, гепатит В, туберкульоз, кашлюк, дифтерія, правець, поліомієліт, ХІБ-інфекція. І є стаття 15 закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", де зазначено, що невакцинована дитина не має права відвідувати організовані дитячі колективи", — додав Лапій, коментуючи ситуацію, яка виникла в Запорізькій області, де не один десяток дітей захворів одночасно. І в цьому звинувачують вчительку, яка, нібито, принесла вірус.

Також Лапій зазначив, що кір буде поширюватись і в наступному 2018 році.

"Чи кір в Україні припиниться на сьогодні – ні, ми будемо мати його і на початку 2018 року. Як буде в другій половині 2018 — зараз сказати рано. Все залежить від того, як будуть вакцинуватися діти. Але навчальний процес, який ми маємо в осінньо-зимовий, весняний період буде сприяти тому, що вірус кору буде легко поширюватися від дитини до дитини і таким чином входити в сім’ю", — резюмував імунолог.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3039749
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору