EN|RU|UK
 Суспільство
  1879  44

 Група "Першого грудня" закликала Порошенка оголосити 2018 роком української мови

Видатні вчені та діячі культури України, які входять до ініціативи "Першого грудня" просять підтримати ініціативу про оголошення 2018 роком затвердження державної мови.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться на офіційній сторінці ініціативної групи "Першого грудня".

"У 2019 р. виповниться тридцять років із часу прийняття Закону, згідно з яким українській мові надано статус державної. Відповідний її статус закріплено і в чинній Конституції України. Але правові норми потребують постійного наповнення їх реальним змістом, дієвого підживлення на практичному рівні. Про це доводиться нагадувати, оскільки мовна політика в Україні часів державної незалежності не завжди була послідовною, підпорядкованою стратегічній меті – зробити Україну консолідованішою і сильнішою", - сказано в повідомленні.

"Саме тому звертаємося до Вас із пропозицією підтримати ініціативу видатних вчених та діячів культури України, народних депутатів стосовно оголошення 2018 року Роком утвердження державної мови", - пишуть Президентові країни автори звернення.

Водночас вони зазначають, що "це не повинно бути кампанією, яка триватиме 365 днів". На їхню думку, щоб мовна політика наповнювалася реальною конкретикою, відповідний комплекс заходів має бути передбачений Указом Президента.

Ініціативна група "Першого грудня" - об'єднання, створене 2011 року, в 20-ту річницю референдуму за незалежність України відомими інтелектуалами та громадськими діячами, серед яких Любомир Гузар, Мирослав Попович, В'ячеслав Брюховецький, Євген Сверстюк, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Семен Глузман, Володимир Горбулін, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський, Богдан Гаврилишин. Згодом до групи увійшли Юрій Щербак, Євген Захаров, Володимир Панченко, Йосип Зісельс, Всеволод Речицький, Ярослав Яцків.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3039739
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору