EN|RU|UK
 Суспільство
  4420  24
Матеріали за темою:

 Новий Верховний суд розпочав свою роботу

Новий Верховний Суд почав роботу 15 грудня. Вищий адміністративний суд, Вищий господарський суд і Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ припинили функціонування.

Відповідне рішення було ухвалено на пленумі Верховного Суду ще 30 листопада, передає Цензор.НЕТ.

Одночасно з початком роботи нового суду припиняють функціонувати старий Верховний Суд і вищі спецсуди.

Новий Верховний Суд складається з Великої палати, касаційного адмінсуду, касаційного госпсуду, касаційного цивільного суду і касаційного кримінального суду.

Верховний Суд є єдиним судом, який переглядає в касаційному порядку судові рішення, винесені судами першої та апеляційної інстанцій.

Суди нижчих інстанцій зобов'язані під час вибору і застосування норми права до спірних правовідносин враховувати висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Колегія суддів касаційного суду має право передати справу на розгляд Великої палати Верховного Суду, якщо прийде до висновку, що справа містить виняткову правову проблему і така передача необхідна для забезпечення розвитку права і формування єдиної правозастосувальної практики.

Велика палата також переглядає в апеляційному порядку судові рішення у справах, розглянутих Верховним Судом як судом першої інстанції.

Верховному Суду як суду першої інстанції підсудні справи щодо встановлення Центральною виборчою комісією результатів виборів або всеукраїнського референдуму, справи за позовом про дострокове припинення повноважень депутата Верховної Ради, а також справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності парламенту, Президента, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3039505
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору