EN|RU|UK
 Політика України
  2303  11
Матеріали за темою:

 Столтенберг - Турчинову: "Ми готові допомагати вашій країні й надалі". ВIДЕО

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі РНБО. 


Столтенберг - Турчинову: Ми готові допомагати вашій країні й надалі 01
Столтенберг - Турчинову: Ми готові допомагати вашій країні й надалі 02

Під час перемовин сторони обговорили питання протидії російській агресії на сході України та ті гібридні загрози, які зараз стоять перед нашою країною.

За словами Секретаря РНБО, порівнюючи з 2014 роком, сьогодні в Україні якісно нова армія, яка здатна боронити країну.

"З огляду на ті виклики, які сьогодні стоять перед державою, значна частина Державного бюджету йде на оборону і безпеку України. Загальні витрати на безпеку і оборону у 2017 році перевищили 5% ВВП", - сказав він, додавши що аналогічна ситуація і з бюджетом на 2018 рік.

Окрім того, співрозмовники також обговорили питання реформування сектору безпеки і оборони України, переходу на стандарти НАТО та складнощі на цьому шляху. 

Столтенберг - Турчинову: Ми готові допомагати вашій країні й надалі 03

Турчинов подякував Є. Столтенбергу за нещодавню заяву на Міжнародному форумі безпеки 17 листопада у Галіфаксі про те, що двері НАТО відчинені для України та Грузії, зазначивши, що Україна для просування на шляху до Альянсу "сфокусована на реформах, на модернізації сектору безпеки і оборони, боротьбі із корупцією та посиленні демократичних інститутів".

Олександр Турчинов наголосив на тому, що новим важливим етапом взаємодії України і НАТО може стати приєднання нашої країни до Програми розширених можливостей.

"За висновками військових експертів країн-партнерів, - додав він, - Україна відповідає усім критеріям, яким має відповідати потенційний учасник Програми".

Секретар РНБО України високо оцінив солідарність і єдність держав-членів НАТО у питанні відновлення суверенітету і територіальної цілісності України. О. Турчинов також наголосив на тому, що Україна зацікавлена у проведенні засідання Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав і урядів під час саміту НАТО у Брюсселі у липні 2018 року.

"Крім того, сказав Секретар РНБО України, ми зацікавлені у розвитку практичної взаємодії з країнами НАТО, зокрема, у питаннях воєнно-технічного співробітництва, посиленні захисту і безпеки військових арсеналів в Україні, кібернетичного захисту тощо".

Своєю чергою Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив, що Україна важлива для безпеки Європи в цілому.

"Країни-члени Альянсу готові і надалі допомагати вашій країні на шляху її цивілізаційного вибору", - наголосив він.

Як повідомлялося раніше, Секретар РНБО України О, Турчинов перебуває з візитом у штаб-квартирі НАТО

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3039412
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору