EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  832  11

 Україні потрібно налагоджувати ефективний культурний діалог із ЄС, - Мінгареллі

Культура лежить в основі європейських цінностей, тому Україні для зближення з Євросоюзом потрібно налагоджувати ефективний культурний діалог з країнами-членами ЄС.

Про це заявив голова Представництва ЄС в Україні Х’юг Мінгареллі на міжнародній конференції "Культурні відносини України і ЄС: перші досягнення", повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Культура є серцевиною європейської системи цінностей. Якщо ви хочете підтримати систему цінностей, в якій ми живемо, вам потрібно сфокусуватися на культурі. Сьогодні немає необхідності пояснювати, чому потрібно будувати діалог між Україною та ЄС у плані зміцнення співпраці, просування наших спільних інтересів і цінностей, і українська культура відіграє велику роль у цьому діалозі", - сказав Мінгареллі.

За його словами, культура дуже важливий компонент затвердження верховенства права, що тепер є одним з основних викликів України.
Мінгареллі також зазначив, що у сфері культури теж можуть бути створені нові робочі місця для українців, щоб вони не виїжджали за кордон. "Але, щоб креативні індустрії процвітали, потрібно створити правильні економічні умови", - акцентував він.

Посол ЄС висловив упевненість, що міжкультурний діалог є пріоритетним способом налагодження ефективних відносин між різними громадами, і наголосив на важливій ролі в цьому культурної спадщини.

"Потрібно зробити все можливе, щоб зберегти культурну спадщину України, щоб українці розуміли, що Україна як держава належить саме українцям, які мають досить багату історію і різноманітну культуру", - підкреслив Мінгареллі.

Він також наголосив на необхідності в подальшому плідно працювати над сферою культури, з огляду на глобальні міграційні процеси, ксенофобію і расизм.

"Ми бачимо, що популістські партії приходять до влади в багатьох країнах. І якщо ми сьогодні будемо працювати над культурою, у нас буде більше інструментів, які допоможуть зустріти ці виклики правильно налаштованими. Потрібно максимально брати з культури, щоб побороти ксенофобію і расизм", - переконаний посол ЄС.

Резюмуючи, він висловив переконання в необхідності посилення співпраці Представництва ЄС у Україні з діячами культури, аби разом просувати Україну за кордоном і зустріти названі виклики.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3039367
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору