EN|RU|UK
 Суспільство
  1576  1
Матеріали за темою:

 Пленум Верховного Суду на сьогоднішньому засіданні затвердив тимчасове положення про систему розподілу справ

14 грудня 2017 року відбулося засідання Пленуму Верховного Суду.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє "Судово-юридична газета"

Пленум нового Верховного Суду розглянув проект Тимчасових основ використання автоматизованої системи документообігу, що обумовлено іншою, ніж у ВСУ, структурою і повноваженнями нового ВС.

Як зазначив секретар Пленуму ВС Дмитро Луспеник, пропозиції до цього проекту надходили аж до вчорашнього вечора. Деякі з пропозицій судді обговорили на засіданні.

Що стосується розподілу справ на палату, об'єднану палату і Велику палату, то склад об'єднаної і Великої палати чітко визначено законом. Однак що стосується палат, то на зборах касаційних судів визначено різну кількість палат і різну кількість суддів у них. Тому "підігнати" в цьому випадку систему під єдиний знаменник для всіх судів не вийде. Також відзначено, що уніфікувати систему для різних юрисдикцій неможливо. Що стосується Касаційного цивільного суду, наприклад, в цивільному процесі, на відміну від господарського, є стадія підготовчого засідання.

Одним зі спірних виявилося питання розподілу справи, яке повертається в касаційний суд на новий розгляд: на тих само суддів, які розглядали її раніше, чи ж на всіх суддів?

З цього приводу у суддів були різні позиції. Глава ВС Валентина Данішевська відзначила, що судді нового ВС повинні дотримуватися закону, щоб система зробила неможливими упереджені підходи до розподілу справ.

В результаті було проголосовано пропозицію, що у разі надходження справи на новий розгляд, вона розподіляється в загальному порядку (за -74, проти - 34).

Також було ухвалено рішення виключити з проекту розділ, який стосується встановлення коефіцієнта навантаження на суддів, які обіймають адміністративні посади. Запропоновано, щоб це питання залишилося на розгляді зборів суддів відповідних касаційних судів.

Також виникло питання щодо того, хто повинен виступати доповідачем у справі у Великій палаті: будь-який суддя чи суддя, який спеціалізується на відповідній юрисдикції.

Дмитро Луспеник зазначив, що судді Великої палати все одно залишаються суддями відповідних касаційних судів і рано чи пізно туди повернуться. Тимчасове положення затверджено Пленумом Верховного Суду.

Нагадаємо, що 12 грудня відбулося перше засідання Великої палати ВС, на якому обрали секретарем Великої палати ВС Всеволода Князєва.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3039347
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору