EN|RU|UK
 Політика України
  8379  22

 Рада готується переголосувати бюджет-2018, - джерело

Верховна Рада до кінця року може переголосувати окремі положення прийнятого минулого тижня держбюджету України на 2018 рік. Джерела "Апострофа" повідомили деталі.

На останньому пленарному тижні (18-22 грудня) для Верховна Рада спробує переголосувати окремі вже прийняті положення держбюджету на 2018 рік, а також зміни до Податкового кодексу.

Про це повідомило джерело "Апострофа" в українському парламенті.

За словами співрозмовника видання, під час формування фінальних версій обох законопроектів виникли розбіжності між прийнятими поправками. У тому, що стосується держбюджету, йдеться про фінансування зарплат військових. У змінах до Податкового кодексу неузгодженості виникли в частині відшкодування ПДВ аграріям на олійні культури.

Передбачається, що буде запропоновано більш м'який варіант в частині скасування відшкодування ПДВ на сою, ріпак та соняшник. Так, введення невідшкодування щодо сої може бути відкладено до вересня 2018 року, щодо ріпаку - до 2020 року (згідно з прийнятими змінами, невідшкодування ПДВ на олійні культури має набути чинності з 1 березня 2018 року).

Такі домовленості з Міністерством аграрної політики та продовольства, профільними аграрними асоціаціями і депутатами була досягнуті під час обговорення прийнятих норм.

За словами джерела, такий компроміс дозволить аграріям уникнути втрат за вже зібраним або посіяним урожаєм і дасть достатньо часу для підготовки необхідних виробничих потужностей для переробки.

Крім того, депутати можуть повернутися до поправки, яка обмежує обсяг дотацій аграріям в одні руки на рівні 150 млн грн. Зараз це обмеження поширюється тільки на програму, за якою уряд вирішив взагалі не передбачати будь-які кошти. При цьому Кабмін передбачив 4 млрд грн на програму "Державна підтримка галузі тваринництва", на яку обмеження в сумі дотацій в одні руки не поширюються. У зв'язку з цим, депутати спробують застосувати обмеження в 150 млн грн на всі програми дотацій, які передбачені законом "Про державну підтримку сільського господарства України".

Як повідомляв "Апостроф", Рада прийняла держбюджет на 2018 рік 7 грудня. Згідно з документом, зростання ВВП наступного року має становити 3%, інфляція - 9%. Дефіцит бюджету запланований на рівні 2,46% ВВП. 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3039326
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору