EN|RU|UK
 Політика України
  4190  12

 ДФС буде відшкодовувати заподіяну платнику податків шкоду за неправомірні дії

7 грудня Верховною Радою України ухвалено закон (законопроект №6776-д) Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на юридичний Інтернет-портал "Протокол".

"В цьому законі багато змін до Податкового кодексу України, варто почитати, але особливо порадувала норма про матеріальну (фінансову) відповідальність за шкоду, завдана платнику податків незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю посадової або службової особи контролюючого органу", - пише видання.

Так, у податковий кодекс внесено наступні зміни в цій частині: 21.3. "Шкода, завдана платнику податків незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю посадової або службової особи контролюючого органу, відшкодовується за рахунок коштів державного бюджету, передбачених для фінансування цього органу, незалежно від вини цієї особи”; доповнити новим пунктом 21.4 такого змісту: “21.4. Посадова або службова особа контролюючого органу несе перед державою відповідальність в порядку регресу в розмірі виплаченого з бюджету відшкодування через незаконні рішення, дії чи бездіяльність цієї посадової (службової) особи”. Зараз редакція статті звучить так: 21.3. Шкода, завдана неправомірними діями посадових осіб контролюючих органів, підлягає відшкодуванню за рахунок коштів державного бюджету, передбачених таким контролюючим органам".

Тобто розширили перелік суб’єктів, які можуть бути притягнені до відповідальності, добавивши до посадових осіб і службових осіб контролюючого органу і доповнили новою нормою, завдяки якій посадова або службова особа контролюючого органу несе перед державою відповідальність в порядку регресу в розмірі виплаченого з бюджету відшкодування через незаконні рішення, дії чи бездіяльність цієї посадової (службової) особи..

У виданні зазначили, що встановлення фінансової відповідальності змусить податківців бути більш зваженими і стриманими, особливо при документальних перевірках, і дотримуватися вимог закону.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3039250
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору