EN|RU|UK
 За кордоном
  10160  193

 Уряд Молдови схвалив зміну назви мови в конституції на румунську

Уряд Молдови схвалив законопроект про зміну в Конституції назви офіційної мови з молдовської на румунську.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс".

Відповідно до законопроекту, в 13-й статті Конституції пропонують замінити синтагму "молдавська мова, що функціонує на основі латинської графіки", на "румунську мову".

Ніхто з членів уряду не висловився проти цієї ініціативи.

Конституційний суд Молдови 5 грудня 2013 року прийняв рішення про те, що державною мовою є румунська мова. Підставою для такого рішення став висновок КС те, що текст Декларації про незалежність Молдови, в якому державною мовою названо румунську, превалює над Конституцією, де вказано молдавську. Відповідно до цього положення, група депутатів ініціювала розгляд законопроекту про внесення поправок до Конституції. Конституційний суд 31 жовтня дав позитивний висновок на цю ініціативу.

Президент Молдови Ігор Додон назвав "неприпустимою" зміну назви офіційної мови з "молдавської" на "румунську". За його словами, після зміни влади "незаконні рішення нинішнього Конституційного суду будуть переглянуті". Він також висловив упевненість, що в парламенті не набереться 67 голосів для прийняття цієї поправки.

Деякі сучасні лінгвісти вважають, що "румунська" і "молдавська" є різними назвами однієї мови, в той час як інші джерела вважають молдавську мову однією зі східно-романських мов.

Мовні відмінності між румунською і молдавською мовами стали виникати в XIX столітті. За часів СРСР, у першій половині минулого століття, ці відмінності стали збільшуватися. Однак з 1950-х років відбувався зворотний процес зближення молдавської та румунської мовних норм, які зараз практично не відрізняються.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3039223
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору