EN|RU|UK
 За кордоном
  8431  104

 Канада включила Україну до переліку держав, в які дозволено експорт зброї

13 грудня уряд Канади офіційно включив Україну до списку країн, в які можливий експорт зброї.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, відповідне рішення опубліковано в офіційному журналі уряду Канади Canada Gazette.

"Автоматичний контрольний список країн щодо вогнепальної зброї доповнений Україною", - йдеться в повідомленні.

Таким чином уряд зняв де-факто ембарго на продаж Україні канадської зброї, яке існувало багато років.

Відповідне рішення вступає в силу відразу після публікації.

Як відомо, Автоматичний контрольний список країн щодо вогнепальної зброї (Automatic Firearms Country Control List) визначає країни, в які Канада дозволяє своїм внутрішнім виробникам поставляти зброю. Зараз у нього включені 39 країн, серед яких Ботсвана, Росія, Саудівська Аравія і Колумбія, але не було України. Наша держава стала 40-ю.

Зазначимо, що експорт зброї все одно піддається жорстким регулюваниям, але тепер представники окремих підприємств отримали юридичне право подавати в МЗС запити на експорт спеціального обладнання в Україну.

Це питання тривалий час лобіювала українська влада і наша громада в Канаді. Представники Міноборони України цього року навіть здійснили спеціальний візит до Канади, щоб оглянути можливості окремих підприємств країни, проте досі не мали можливості нічого придбати.

Внесення України до Списку дозволить також значно активізувати співпрацю між оборонними промисловостями наших держав, адже не тільки зброї, але й устаткуванню для її виробництва раніше був закритий в'їзд в Україну.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3039217
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору