EN|RU|UK
 Політика України
  1388  11

 Генасамблея ООН розгляне оновлену резолюцію щодо Криму 19 грудня

Пленарне засідання ГА ООН, на якому відбудеться голосування проекту оновленої резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь, Україна", відбудеться наступного вівторка, 19 грудня.

Про це повідомив представник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Генеральна асамблея ООН 19 грудня проведе пленарне засідання для розгляду звіту Третього комітету ГА ООН. Під час цього засідання відбудеться голосування щодо українського проекту резолюції про ситуацію з правами людини в тимчасово окупованому Криму", - зазначив дипломат.

Він нагадав, що в листопаді Третій комітет Генасамблеї ООН ухвалив цей документ, співавторами якого виступили 42 країни. Тоді проект резолюції підтримала 71 країна. "Ми очікуємо, що результат голосування на пленарному засіданні Генасамблеї буде приблизно таким же, як і в Третьому комітеті", - зазначив представник Постійного представництва України при ООН.

За процедурою для того, щоб документ вступив у силу офіційної резолюції ООН, йому потрібна підтримка більшості в Генеральній Асамблеї.

Нагадуємо, проект оновленої резолюції з прав людини в Криму було внесено 31 жовтня 2017 року. Документ, зокрема, підтверджує, що між Україною і Росією є міжнародний збройний конфлікт, засуджує ретроактивне застосування РФ власних законів на окупованій території, а також примусове переведення громадян України в російське громадянство.

Проект резолюції містить вимогу до Росії виконати проміжне рішення Міжнародного суду ООН щодо відновлення прав і свобод громадян України на півострові; закликає російську окупаційну владу забезпечити освітній процес українською і кримсько-татарською мовами.

Водночас у ньому засуджується відсутність доступу до Криму для Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, незважаючи на відповідний мандат Місії, а також міститься прохання підготувати другий тематичний звіт щодо Криму до кінця 72 сесії ГА ООН (вересень 2018 роки) та інформувати 37 сесію РПЛ ООН стосовно ситуації з правами людини в Криму (березень 2018 року).

У документі також є прохання до Генерального секретаря ООН координувати дії структур ООН з метою забезпечення імплементації положень цієї резолюції.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3039196
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору