EN|RU|UK
 Політика України
  4222  41

 Порошенко й Дуда проводять переговори "тет-а-тет" у Харкові, - АП. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

У Харкові розпочалася зустріч Президентів України та Польщі. Основною темою переговорів стануть питання співпраці, а також посилення взаємодії у сфері безпеки, зокрема в контексті протидії російській агресії.

У Харкові розпочалася зустріч Президента України Петра Порошенка і Президента Польщі Анджея Дуди, передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу АП.

...

Після зустрічі у форматі тет-а-тет відбудуться українсько-польські переговори в розширеному складі.

Глави двох держав також зустрінуться з представниками ЗМІ.

Повідомляється, що основною темою переговорів стануть стратегічні питання двостороннього політичного співробітництва, а також посилення взаємодії у сфері безпеки і оборони, зокрема в контексті протидії російській агресії.

"Наша сьогоднішня зустріч із Президентом Польщі буде присвячена питанням політики безпеки й оборони, а також координації зусиль із протидії російській гібридній агресії", - заявив Порошенко.

Порошенко й Дуда проводять переговори тет-а-тет у Харкові, - АП 01
Порошенко й Дуда проводять переговори тет-а-тет у Харкові, - АП 02
Порошенко й Дуда проводять переговори тет-а-тет у Харкові, - АП 03
Порошенко й Дуда проводять переговори тет-а-тет у Харкові, - АП 04

Перед цим у Харкові Порошенко й Дуда вшанували пам'ять розстріляних НКВС польських офіцерів. Українські та польські військові поклали квіти до Меморіалу жертвам тоталітаризму, загиблих вшанували хвилиною мовчання. Крім того, Порошенко і Дуда встали перед Меморіалом на коліна.

Президент України Петро Порошенко і президент Польщі Дуда на Харківщині вшанували пам'ять жертв тоталітарного режиму. Лідери держав принесли вінки до Меморіалу та вшанували хвилиною мовчання пам'ять жертв тоталітаризму.

Порошенко й Дуда проводять переговори тет-а-тет у Харкові, - АП 05
Порошенко й Дуда проводять переговори тет-а-тет у Харкові, - АП 06
Порошенко й Дуда проводять переговори тет-а-тет у Харкові, - АП 07
Порошенко й Дуда проводять переговори тет-а-тет у Харкові, - АП 08
Порошенко й Дуда проводять переговори тет-а-тет у Харкові, - АП 09
Порошенко й Дуда проводять переговори тет-а-тет у Харкові, - АП 10
Порошенко й Дуда проводять переговори тет-а-тет у Харкові, - АП 11

На території Меморіалу жертв тоталітарного режиму розташовано 75 братських могил (15 - польських і 60 - громадян колишнього СРСР, які стали жертвами НКВС у 1937-1938 роках) з чавунними католицькими та православними хрестами, "чорна дорога" (могили і шлях викладено базальтовим каменем) , український і польський вівтарі, а також головна алея з табличками-епітафіями з обох сторін, яка пов'язує ці дві частини, з вмурованими на цоколях хрестами ордена "Virtuti Militari" і ордену Вересневої кампанії.

Зокрема, на території Меморіалу, розташованому в селі П'ятихатки Харківської області, поховані останки польських офіцерів з табору військовополонених в Старобільську, утвореного 1 квітня 1940 (згідно з наказом НКВС СРСР від 22.03.1940 № 00350 "Про розвантаження тюрем НКВС УРСР і БРСР", полонених польських офіцерів з Старобільського табору направили в розпорядження УНКВС СРСР у Харківській області).

27 вересня 1998 року в присутності Президентів України та Польщі відбулася закладка установчих актів та наріжного каменя під будівництво Меморіалу. Цей камінь був освячений Святим отцем Іоанном Павлом II. Меморіал у Харківській області було урочисто відкрито та освячено 17 вересня 2000 року.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3039111
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору