EN|RU|UK
 Суспільство, За кордоном
  20886  70

 "Навіть якщо я помру в армії, то буду героєм", - британці зняли фільм про життя в екологічно неблагополучному російському Норильську. ВIДЕО

Британські режисери Джеймс Ньютон і Едвард Едвардс зняли невеликий документальний фільм про життя людей в екологічно неблагополучному російському Норильську в останній день перед полярною ніччю.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, британці відвідали Норильськ, який закритий для іноземців, щоб показати життя місцевих жителів у найхолоднішому місті Росії.

"Узимку температура може опуститися до -55, а сонце не піднімається над горизонтом 40 днів", - розповідають кінематографісти про це віддалене місці.

"Крім того, багато хто з 160 тисяч жителів Норильська працюють на заводах з виробництва платини, нікелю і кобальту. Вони відповідають за 2% від загального обсягу викидів CO2 на планеті", - кажуть вони.

Високий рівень смертності в місті обумовлений промисловим забрудненням, а середня тривалість життя тут на десять років нижча, ніж у середньому по країні.

Фільм створений у рамках спільного проекту "Листівки" агентства Just So і фестивалю Sheffield Doc / Fest.

Режисери описують цей фільм як фіксацію історій жителів, "які виросли серед похмурих масивів багатоповерхових будинків радянського часу і суворого індустріального пейзажу".

У сюжеті розповідається про дівчинку, яка боїться настання полярної ночі, про водія, який обурюється, тим, що всі думають "що в Норильську манна небесна сиплеться" і хлопця, якого проводжають в армію і який упевнений, що навіть якщо він помре в армії, то все одно стане героєм.

...

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3039109
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору