EN|RU|UK
 Політика України, Здоров'я
  6935  2

 Уряд розширив Нацперелік лікарських засобів на 60 пунктів

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка формулює політику забезпечення населення якісними та ефективними ліками в 2018 році.

Як передає Цензор.НЕТ, сьогодні, 13 грудня 2017 року, на засіданні Уряд проголосувало за 2 постанови, що передбачають забезпечення українців медичними препаратами наступного року. Йдеться про оновлену версію Національного переліку основних лікарських засобів і зміни до постанови №1303, яким забезпечуються ліками пільгові групи населення.

"Національний перелік основних лікарських засобів – це надзвичайно важлива частина медичної реформи, одне із завдань якої – гарантувати безкоштовне базове лікування громадянам країни. Ми хочемо, щоби українці на 100% були забезпечені життєво необхідними, якісними та безпечними ліками. Ухвалення цієї постанови допоможе мільйонам громадян отримувати вчасне, якісне та ефективне лікування. Аналізуючи закупівлі лікарських засобів у регіонах, ми виявили, що лише у 2016 році на суму понад 70 мільйонів гривень були закуплені якісь екстракти плодів дикої моркви, хмелю, перцевої м’яти, хлорофіліпту тощо. Не можна сказати, що ці лікарські засоби взагалі не лікують, але зважаючи на їх симптоматичну терапевтичну дію, закуповувати за державні кошти не доцільно. Бо у той час, коли комусь дають куплені державою такі ліки, в іншій лікарні помирає людина, яка не має життєво необхідного", – зазначив заступник Міністра охорони здоров’я Роман Ілик.

Зокрема, Кабінет Міністрів ухвалив додання до Національного переліку основних лікарських засобів ще 60 діючих речовин

Тобто відтепер загальна кількість препаратів, що включені до Нацпереліку і мають забезпечуватися на 100% у закладах охорони здоров’я, становить 427 препаратів.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3039106
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору