EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  3623  19
Матеріали за темою:

 В оборонному бюджеті США передбачена підтримка українського флоту, який постраждав після окупації Криму, - сенатор Портман

Військова допомога США передбачає проведення в Україні інституційних реформ в оборонному секторі. Допомога Україні надаватиметься включно з летальним і нелетальним озброєнням, військовою і технічною підтримкою.

Сенатор від Республіканської партії Роберт Портман прокоментував підписаний президентом США Дональдом Трампом оборонний бюджет країни на 2018 рік, який, зокрема, передбачає виділення 350 мільйонів доларів для надання допомоги Україні. У спеціальній заяві на своєму сайті він нагадав про те, що ця допомога буде надаватися "включно з летальним і нелетальним озброєнням, військовою підготовкою і технічною допомогою", передає Цензор.НЕТ із посиланням на zn.ua.

"Уперше, поправки за авторства Портмана, які нині набули статусу закону, передбачають підтримку, спрямовану на посилення українського флоту, який сильно постраждав після захоплення Росією Криму. Поправки також прив'язують надання підтримки з боку США до прогресу за ключовими реформами, включно зі встановленням контролю громадськості за військовими, кооперацією та координацією зусиль українського парламенту щодо нагляду за діяльністю Міністерства оборони України та її Збройних сил, покращення у царині збереження високої боєготовності, обліку майна та гарантування безпеки чутливих закордонних безпекових технологій. Цьогорічний безпековий пакет допомоги Україні відповідає рамкам, встановленим за допомогою попередніх правок у військових бюджетах США 2016 та 2017 років", - йдеться у заяві.

Підписаний Трампом закон передбачає посилення обороноздатності України в протидії російській агресії завдяки наступним крокам:

- авторизація стає дворічною, що надає Міністерству оборони та Державному департаменту США достатньо часу для того, щоб виділити та витратити кошти, які авторизуються для них у рамках закону;

- допомога прив'язується до виконання Україною певних вимог та деталізації методології оцінки прогресу країни в царині необхідних інституційних реформ в обороні. Ключові вимоги щодо покращення містять підтримку боєготовності, облік майна та прогрес у сфері покращення безпеки чутливих або захищених патентами закордонних оборонних технологій. Міноборони США також забов'язується розробити чітку методологію засвідчення прогресу України.

- до переліку авторизованої допомоги США додаються радари ППО та РЛС берегової оборони, технологій морських мін та засоби протидії таким мінам, засоби прибережної та берегової оборони. Потреба українських військових у цих засобах раніше не була задоволена;

- спрощується використання допомоги США на покриття медичних та немедичних витрат, пов'язаних із доглядом за пораненими бійцями ЗСУ, полегшується надання ширшої медичної підготовки та допомоги українцям з боку США.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3039031
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору