EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  1976  46

 Про скасування санкцій щодо Росії не може бути й мови, - Грібаускайте

Президент Литви Даля Грібаускайте заявила, що через відсутність прогресу у врегулюванні конфлікту на південному сході України "не може бути й мови" про скасування санкцій щодо Росії.

Президент Литовської Республіки Даля Грібаускайте провела зустріч з акредитованими в Литві послами держав - членів Європейського союзу. На традиційній щорічній зустрічі обговорювалася геополітична ситуація і ситуація з безпекою в Європі, найважливіші питання ЄС та міжнародної політики, актуальні питання Литви, повідомляє прес-служба президента, передає Цензор.НЕТ.

.Як зазначила Президент, спрямовані проти Заходу наступальні навчання "Захід-2017" показали, що необхідно і далі зміцнювати безпеку Європи від Арктики до Балтійських країн. Рішення Варшавського саміту НАТО ефективно втілюються в життя. У Балтійських країнах та Польщі дислоковані батальйони сил НАТО, проте ще необхідно створити систему протиповітряної оборони і умови для максимально швидкого прибуття допомоги союзників.

Учасники зустрічі обговорили співробітництво між країнами - членами ЄС у сфері запобігання інформаційних і кібернетичних загроз. Країни Європи щодня стикаються з тисячами кібератак, з урахуванням цього факту, за ініціативою Литви, почнуть працювати кібернетичні сили швидкого реагування ЄС, які будуть допомагати спільноті більш ефективно реагувати і запобігати кібератаки.

За словами Далі Грібаускайте, згуртовані зусилля країн Європи потребні і для подолання загрози, що виникає з боку небезпечної Білоруської АЕС. Чітка і принципова позиція Євросоюзу необхідна і в питанні гарантування ядерної безпеки та прозорості цієї царини.

Глава держави також наголосила, що Росія, як і раніше, не виконує Мінських угод. На сході України тривають військові дії, з території цієї країни не виведені російські військовослужбовці, не відновлено український контроль над кордоном. Тому про скасування санкцій щодо Росії не може бути й мови.

.Читайте: Оголошені Трампом нові санкції щодо РФ є найцинічними з усіх, - Рада Федерації Росії

На зустрічі обговорювався хід переговорів про вихід Великобританії з ЄС. Пріоритет Литви - захистити права проживають в цій країні литовських громадян. Крім того, для всіх жителів Литви велике значення має плавний вихід Великобританії, який дозволив би забезпечити подальший розвиток економічних і торгівельних зв'язків з ЄС і тісне співробітництво в галузі оборони і безпеки.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3039025
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору