EN|RU|UK
 За кордоном
  2724  27

 Плануємо поглибити наші відносини з Україною, Литвою і Грузією, - новий прем'єр Польщі Моравецький

Польща хоче повернутися до справжнього стратегічного партнерства зі східними партнерами, зокрема Україною, Литвою і Грузією, і надати їм нову роль.

Про це під час виступу в Сеймі з програмою дій нового уряду заявив новопризначений голова Ради міністрів Польщі Матеуш Моравецький, передає Цензор.НЕТ із посиланням на  Укрінформ.

"Ми хочемо повернутися до цього стратегічного партнерства на Сході. Ми плануємо поглибити наші відносини з Україною, Литвою або Грузією і надати їм нову роль", - заявив Моравецький.

Він підкреслив, що фундаментом безпеки Польщі є НАТО, а США залишаються головним союзником Польщі.

За його словами, Варшава буде продовжувати об'єднувати країни регіону, зокрема в рамках "Вишеградської групи" і проекту Трьох морів (Адріатика, Балтика, Чорне море).

Моравецький підкреслив, що Польща виступає проти ЄС "декількох швидкостей" і зазначив, що Брюссель повинен надати всім країнам Співтовариства однакові шанси на розвиток.

Він підкреслив, що механізм розподілу біженців між країнами ЄС себе не виправдав, а Польща є одним з ініціаторів виправлення цієї ситуації.

Під час свого виступу новий голова польського уряду багато уваги приділив економіці й соціальному розвитку країни. Він підкреслив, що його уряд буде урядом "продовження" того, що почала його попередниця Беата Шидло.

За словами Моравецького, його уряд буде уникати крайнощів, йому буде далеко як до неолібералізму, так і до соціалізму.

Він додав, що важливим завданням для його уряду буде підвищення витрат на охорону здоров'я, зростання мінімальних зарплат, охорона навколишнього середовища.

Моравецький підкреслив, що Варшава незабаром повністю перестане бути залежною від Росії в енергетичному плані. Він додав, що Польща хоче побудувати в себе регіональний газовий хаб і поставляти газ сусідам у регіоні.

Голова уряду зазначив, що уряд буде готувати чергові спрощення для малого і середнього бізнесу, буде продовжувати реформувати польську освіту з акцентом на секторну освіту.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3039000
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору