EN|RU|UK
 Політика України
  5325  33

 "У "Київпастрансі" розповіли, як буде працювати система електронної оплати проїзду

Валідатори в салоні будуть встановлені за принципом "кількість дверей + 1". В автобусах малої місткості їх кількість становитиме 2 одиниці. Інтерфейс буде українізовано.

Як передає Цензор.НЕТ, "Київпастранс" опублікував докладний опис роботи системи Е-квиток, яку запустять у столичному транспорті з квітня 2018 року.

Так, проїзд можна буде оплатити:

• за допомогою транспортної картки (електронного проїзного);
• за допомогою пільгової соціальної картки (Картки киянина);
• за допомогою банківської безконтактної картки;
• за допомогою смартфона (через мобільний додаток, екран або NFC).

Для разової поїздки можливо буде придбати квиток з QR-кодом у паперовому або електронному вигляді. Кондуктори на час перехідного періоду також працюватимуть, продаючи разові квитки безпосередньо в салоні та допомагаючи пасажирам користуватися технічними засобами системи е-квитка.

Також залишиться можливість придбання разового квитка з QR-кодом в паперовому або електронному вигляді. Оформлення та поповнення різноманітних варіантів проїзних квитків (на види транспорту, на час, на кількість поїздок, на відстань) планується здійснювати зокрема через "Кабінет пасажира" на відповідному сайті або через електронні термінали поповнення.

Кондуктори продовжать працювати в транспорті до закінчення перехідного періоду. Вони продаватимуть разові квитки в салоні і допомагатимуть пасажирам користуватися валідаторами.

Контроль оплати проїзду буде здійснюватися за допомогою спеціальних терміналів, які контролюватимуть останню валідацію засобів оплати проїзду у пасажирів. Ще один можливий варіант - той же валідатор, через який був зафіксований проїзд. Потрібно буде повторно піднести смартфон або картку до приладу, і він підтвердить або не підтвердить оплату. Пільговики теж повинні будуть фіксувати свій проїзд, використовуючи Картку киянина. Це необхідно для забезпечення точності обліку фактично наданих послуг із перевезення пасажирів.

 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3038889
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору